Imola F1 – druhá GP v Itálii do roku 2025

Angelo Sticchi Damiani, prezident ACI Italia, formalizoval dohodu se Stefanem Domenicalim. Dvě trikolorní rasy (Imola a Monza) společně vyprší v roce 2025. Podle pověstí se měla podepsat smlouva na 25 milionů USD (tj. 587 352 500 Kč) ročně s úpravou, která se má sezónu od sezóny rozrůstat.

Imola má mít Velkou cenu formule 1 až do roku 2025: smlouva s Liberty Media se má prodloužit na tři roky. Takže Itálie může počítat se dvěma závody v kalendáři. Vzhledem k tomu, že jmenování Enza a Dino Ferrari půjde do uzávěrky, stejně jako GP Itálie v Monze.

F1 |  Imola podepsala: druhou GP v Itálii do roku 2025

Po návratu do kalendáře mistrovství světa v roce 2020, proto aby nahradil jeden ze zrušených závodů pro COVID-19. Imola našla druhý život ve světě Formule 1, i když musela soutěžit ve dvou edicích za zavřenými dveřmi. Letos se konečně zdá, že má vytvořeny podmínky pro znovuotevření stánků pro veřejnost. To aby mohl začít nový cyklus závodu Emilian, který získal tolik pozitivních ohlasů od profesionálů a jezdců.

Dohoda s F1 – 2025

Angelo Sticchi Damiani, prezident ACI Italia, podepsal dohodu s F1, která zajistí kontinuitu agaru na březích Santerna: „Jsem velmi spokojen s dohodou dosaženou s Liberty Media – řekl agenturám před vydáním tiskové zprávy F1 – Byla to komplikovaná smlouva, protože jsme ji uzavřeli my, kteří jsme veřejným objektem se soukromým subjektem, jako je Formule 1. Ale důležité je, že se nám podařilo potvrdit GP v Imole do roku 2025 “.

Motogp, Sam Lowes, Aprilia, Závod, Závodění

„V příštích několika letech budeme mít ještě dva závody Formule 1 v Itálii.“ Bylo to skvělé týmové úsilí. Podařilo se nám vytvořit skvělou skupinu. Musím poděkovat vládě a předsedovi vlády Mariu Draghimu, ministerstvům zahraničních věcí, financí a infrastruktury a regionu Emilia-Romagna.

Podle pověstí je ekonomická dohoda na 25 milionů USD (to se rovná 593 352 500 Kč) ročně, a to s úpravou ve prospěch Liberty Mid, mimo jiné podle sezóny. Zatímco částka požadovaná pro závod se zavřenými dveřmi nepřesáhla 10 milionů USD (to se rovná 237 341 000 Kč).

Jedná se o obtížnou smlouvu, která odpovídá nejnižším číslům požadovaným promotérem F1. Ale s podporou, která přichází od vlády a regionu Emilia Romagna, má Imola zaručeno místo na slunci až do roku 2025.

Zdroj: motosport, Vapol