Superauto Nio na evropské výstavě EV

Nio představilo svou sadu EV na výstavě v Evropě. Ty zahrnovaly standardní řadu Nio EV spolu s konceptem superauta. 

Modely vystavené na švédském EV expo, eCarExpo, zahrnovaly superauto ET5, EL7, ET7 a EP9. Akce se konala v prosinci a týkala se elektromobilů a trendů udržitelnosti v Evropě.

Supercar EP9 byl zakoupen na výstavu, aby zdůraznil výkonnostní zaměření Nio ve výrobcích společnosti. 

Nio Showcase Švédsko Multiple EV; Superauto Nio na evropské výstavě EV
Nio Showcase Švédsko Multiple EV

Toto superauto překonalo na Nürburgringu několik existujících rekordů elektrického vozidla, když se testovalo v roce 2016. S časem na kolo 7:05,12 to bylo nejrychlejší elektrické auto, které kdy objelo slavnou závodní dráhu.

Prezentace na eCarExpo ve Švédsku přichází poté, co značka uvedla na trh svou řadu elektromobilů na více trzích kontinentu.

V rámci show pozvala společnost Nio nové zákazníky, aby otestovali sedan ET7. Podle společnosti měli zákazníci z testovací jízdy celkově pozitivní dojmy a poskytli cennou zpětnou vazbu.

Testování Nio ET7

Nio Showcase Švédsko Zobrazení pro více zákazníků

Nio ET7 právě vyhrálo ocenění Auto roku 2022 Auto Motor & Sport Sverige. Toto ocenění se obvykle uděluje evropským prémiovým luxusním značkám, takže uvedení Nio v Evropě a jeho vítězství je pro společnost velkým úspěchem.

V Číně značka tvrdí, že má ET7 s variantou dojezdu 1 000 km vybavenou 150 kWh baterií. V Evropě je dojezd WLTP se 75 kWh baterií kolem 445 km.

Součástí uvedení na trh v Evropě bylo zavedení stanic pro výměnu baterií Nio. Na těchto stanicích mohou Nio EV vyměnit vybitou baterii za plně nabitou za méně než sedm minut. Minulý měsíc společnost Nio otevřela své první místo pro výměnu baterií ve Švédsku.

Nio Battery Swap Švédsko ET7 Swap; Superauto Nio na evropské výstavě EV
Nio Battery Swap Švédsko ET7 Swap

Nio také otevírá zážitková centra ve Švédsku. Své první zážitkové centrum otevřela začátkem tohoto měsíce ve stockholmském Westfield Täby Mall Centrum.

To je pokrok pro výrobce elektromobilů s plánem startu pro více kontinentů. V roce 2023 se podle zakladatele společnosti Nio Williama Li chystá cenově dostupnější značka spolu s uvedením několika nových modelů pro globální trh.

Doufáme, že nové značky elektromobilů přinesou na australský trh v nadcházejících letech vozidla s pravostranným řízením. Čím více možností australští zákazníci mají, tím lepší by bylo pro přijetí EV.

Zdroj: pv-magazine, Vapol