Zastavit výrobu bylo Nio nuceno kvůli Covidu

Čínský výrobce EV Nio byl nucen pozastavit výrobu kvůli problémům s místním dodavatelským řetězcem způsobeným dopadem dalších omezení Covid-19.

Zpoždění dodávek vozidel a zastavení výroby

Společnost Nio zveřejnila ve své mobilní aplikaci prohlášení, v němž vysvětluje, že „v blízké budoucnosti dojde ke zpoždění dodávek vozidel mnoha zákazníkům a žádáme vás o pochopení.“

Společnost dále vysvětlila: „Od března z důvodů souvisejících s epidemií dodavatelští partneři společnosti na několika místech, včetně Jilin, Shanghai a Jiangsu, jeden po druhém pozastavili výrobu a ještě se musí zotavit. Kvůli tomuto dopadu muselo Nio zastavit výrobu automobilů.“

Na rozdíl od mnoha zemí, které k variantě Omicron Covid-19 přistoupily stále více laissez-faire, Čína zavedla přísná blokovací opatření v Šanghaji a dalších městech ve snaze zastavit šíření vysoce nakažlivé varianty a její politiky Covid zero.

Nio ES8, Zastavit výrobu bylo nuceno Nio kvůli Covidu
Nio ES8

Tyto odstávky již zasáhly velké výrobce automobilů včetně Tesly a Volkswagenu. Ty musely uzavřít nuceně a snad dočasně čínské výrobní závody, včetně Giga Shanghai společnosti Tesla.

Elektrický sedan ET7.  Zdroj: Nio, Zastavit výrobu bylo nuceno Nio kvůli Covidu
Elektrický sedan ET7

Není překvapením, že společnost Nio nedokázala nabídnout žádné informace o tom, kdy se má výroba obnovit nebo jak dlouho se jeví dodávky opožděné.

Plánovaná expanze společnosti

Tato zpráva přichází jen několik dní poté, co společnost Nio oznámila, že v březnu dodala 9 985 vozů – včetně 9 822 chytrých elektrických SUV – a do prvního čtvrtletí roku 2022 dodala 25 768 vozů.

Zpoždění výroby a dodávek také maří očekávané odhalení 2022 NIO ES8, ES6 a EC6, které se má konat příští měsíc. A díky kterému se má také uvést na trh nejnovější hardware digitálního kokpitu společnosti.

Aby se toho nestalo málo, zpoždění přichází necelých čtrnáct dní poté, co Nio zahájilo dodávky svého vlajkového elektrického sedanu ET7. Dostupného s 75kWh nebo 100kWh baterií a 150kWh baterií s nárokem na 1000 kilometrů (NEDC). A má být debutován někdy v budoucnu.

Tato zpoždění výroby mají také ovlivnit plánovanou expanzi společnosti Nio do Evropy, která se naplánovala na konec tohoto roku. Nio také naznačil, že v určitém okamžiku může expandovat do Austrálie a Nového Zélandu. To aby se do roku 2025 rozšířila do 25 zemí a regionů.

Zdroj: thedriven, Vapol