Rezvani Retro RR1: Nové retro Porsche 911 s výkonem až 750 koní

Rezvani se vrhá do světa vozů Porsche s retro motivy. Pokud se vám líbilo Porsche 911, určitě se vám bude líbit nový model Retro RR1

Rezvani se vrhá do světa vozů Porsche s retro motivy. Nemůžete si koupit superauto ve tvaru 911 s podivnými doplňky, jako jsou kouřová skla nebo dávkovače pepřového spreje. Ale můžete si pořídit model 911 generace 992, který nabídne panely karoserie v retro stylu a vylepšení výkonnostních prvků. Pozdravte Rezvani Retro RR1, který je k dispozici ve třech verzích s výkonem od 550 až do 750 koní.

Specifikace vozů RR1

Bez ohledu na zvolenou verzi dostanou všechny vozy RR1 novou karoserii z uhlíkových vláken. Tato karoserie vychází ze závodních vozů 935 Kremer z konce 70. let, což je patrné na nové přední masce. Rezvani však nabízí zajímavé pojetí šikmé masky s úzkými obdélníkovými světlomety, které nahradily ikonické ovály a vypadají podobně jako u Taycanu.

Bez ohledu na zvolenou verzi dostanou všechny vozy RR1 novou karoserii z uhlíkových vláken
Pokud se vám líbí Porsche 911, určitě se vám bude líbit i Rezvani Retro RR1

Dál vzadu splývají rozšířené zadní boky s pevným křídlem, které připomínají sedmdesátá léta. Kola ve stylu turbodmychadla uzavírají balíček, který podle nás vypadá zatraceně dobře.

Kostra vozu a pohonné ústrojí pod kapotou

Co se týče kostry, zájemci o Rezvani si mohou vybrat mezi 911 Carrera S, GT3 nebo Turbo S. Základem je RR1 550, který se tak jmenuje proto, že posílený motor Carrera 3,0 l má výkon 550 koní pro použití na okruhu nebo 520 koní na ulici.

RR 565 je postavený z modelu GT3 a dostává blíže nespecifikované úpravy svého 4,0litrového plochého šestiválce pro výkon 535 koní na ulici nebo 565 koní na okruhu. A pak je tu RR1 750 s výkonem 750 koní v úpravě pro okruh. Pouliční verze mají k dispozici „pouze“ 715 koní, které se přenášejí přes standardní systém pohonu všech kol Turbo.

Vylepšení a cena

Volitelná vylepšení všech verzí zahrnují odpružení, brzdy, ochranné klece, závodní postroje a lehká polykarbonátová okna. Můžete si také zvolit vlastní retro lakování exteriéru, ale možnosti se rychle sčítají. Pokud zaškrtnete všechny položky, navýšíte konečnou cenu o 25 450 dolarů (600 000 korun).

Když už jsme u toho, Rezvani uvádí startovací cenu Retro RR1 149 000 dolarů (3 500 000 korun). To samozřejmě nezahrnuje dárcovský podvozek. Každý exemplář se vyrábí na zakázku a kupující si musí vůz dopravit domů sám.

Společnost navíc uvádí, že se jedná o zaváděcí cenu, která se zvýší po zadání prvních pěti objednávek. Celková výroba se omezí pouze na 50 kusů. Rezvani již nyní připravuje přestavby, jejichž dodávky se plánují ještě letos.

Zdroje: motor1, TowPoint