Historie automobilky Volkswagen

Automobilka Volkswagen je jedním z největších automobilových výrobců na světě a má bohatou historii sahající až do roku 1937

Automobilka Volkswagen je jedním z největších automobilových výrobců na světě a má bohatou historii sahající až do roku 1937. Značka vznikla v Německu s cílem vytvořit dostupné automobily pro široké spektrum lidí. Jejich prvním a nejznámějším modelem byl Volkswagen Type 1, přezdívaný Beetle nebo Brouk. Tento ikonický vůz, který vyjel z továrny v Wolfsburgu, se stal symbolem 20. století a stanovil nové standardy pro automobilový průmysl.

Volkswagen Brouk

Za celou historii automobilky Volkswagen se stal jedním z největších hitů model Beetle – Brouk. Jeho jednoduchý, spolehlivý a cenově dostupný design oslovil širokou veřejnost. Brouk se stal symbolem osobní mobility a svobodného životního stylu. Oblíbili si jej lidé po celém světě a do dnešního dne si udržuje své místo v srdcích lidí.

Brouk se stal symbolem osobní mobility a svobodného životního stylu
Volkswagen Beetle „Brouk“ se stal ikonickým modelem společnosti

VW Transporter

S postupem času se automobilová řada Volkswagen rozšířila o další ikonické modely. Jedním z nich se stal Volkswagen Transporter, známý také jako VW Bus nebo Kombi. Tento vůz se stal ikonou mezi podnikateli, dobrodruhy a cestovateli díky své praktičnosti a univerzálnosti. Transporter nabízel dostatek prostoru pro přepravu osob i nákladu a stal se oblíbeným pro různé aktivity a dobrodružství.

Tento vůz se stal ikonou mezi podnikateli, dobrodruhy a cestovateli díky své praktičnosti a univerzálnosti
VW Bus patřil k dalším oblíbeným vozům pro svobodné povahy

VW Golf, Polo a Passat

Volkswagen si udržoval svoji pozici na trhu díky neustálé inovaci a vývoji nových modelů. Mezi nejúspěšnější patří Golf, Polo a Passat. Golf je známý pro svoji univerzálnost, kvalitu a výkonnost. Je oblíbený jak mezi mladými lidmi, kteří ocení jeho sportovní charakteristiku, tak i mezi rodinami, které ocení jeho prostornost a bezpečnostní prvky.

Golf je známý pro svoji univerzálnost, kvalitu a výkonnost
VW Golf je jedním z nejprodávanějších modelů společnosti

Polo je ceněný pro svou hospodárnost, praktičnost a kompaktní rozměry, což ho činí ideálním městským vozem. Passat pak dominuje ve vyšším segmentu střední třídy. Tento sedan nabízí luxusní prostor, pohodlí a výkonné motory, což z něj činí oblíbenou volbu pro ty, kteří hledají vyšší úroveň komfortu a elegance.

Současnost

V současné době Volkswagen vyrábí širokou škálu modelů, které zahrnují Amarok, Arteon, Caddy, Crafter, Golf, The Beetle, Passat, Polo, Sharan, Tiguan, Touareg a Touran. Tyto modely se liší svým zaměřením a nabízejí různé vlastnosti a možnosti v závislosti na potřebách zákazníků.

Volkswagen Group

Volkswagen není pouze samostatnou značkou, ale je také mateřskou společností Volkswagen Group, která zahrnuje další prestižní automobilové značky, jako jsou Audi, SEAT, Škoda, Bentley, Lamborghini, Porsche a další. Tato skupina sdílí technologie, komponenty a know-how, čímž posiluje svou pozici na trhu a umožňuje vývoj vysoce kvalitních a inovativních automobilů.

Volkswagen se také angažuje v oblasti elektrifikace a udržitelné mobility. Společnost se zavázala k vývoji a výrobě elektromobilů a aktivně se podílí na snižování emisí skleníkových plynů a ochraně životního prostředí.

Volkswagen se stal více než jen automobilovou společností. Jedná se o životní styl. Svoji historii, design a inovace si zaslouží uznání a představuje jednu z nejvýznamnějších a nejznámějších značek na světě. Ať už se jedná o legendárního Brouka, praktický Transporter, všestranný Golf nebo luxusní Passat, Volkswagen nabízí vozidla, která oslovují a inspirovala generace lidí po celém světě.

Zdroje: KC, Vapol