Subaru Solterra STI představuje nové elektrické SUV

Vysoce výkonná verze STI Subaru Solterra EV připravuje odhalení ve formě konceptu na autosalonu v Tokiu, což naznačuje potenciální sériovou verzi.

Subaru na letošním autosalonu v Tokiu představilo koncepční vůz Solterra STI. Dává první ochutnávku toho, co by později mohlo být sériovou verzí sportovního elektrického crossoveru. Verze STI dostává agresivní stylizaci, ačkoli Subaru nezveřejnilo údaje o výkonu pro vysoce výkonný koncept EV.

Koncept Solterra STI dostává unikátní lila barevné schéma a četné aero úpravy, které jej odlišují od standardní verze. Přední nárazník převezmou ze stávajícího vozu s hranatým čelním panelem a černým plastovým obložením blatníků, které zasahuje až ke světlometům.

Verze STI má výrazný přední splitter v třešňově červené barvě pro sportovnější vzhled. Kola sdílí s ostatními modely Solterra, kromě jedinečného lesklého černého povrchu s červenými akcenty. Koncept STI však nosí sportovnější gumu Dunlop Sport Maxx, což naznačuje jeho zvýšený výkon.

Červené akcenty přenášejí na rozšířené prahy vozu, které disponují aerodynamickými lamelami před zadními koly. Stejně jako u standardní Solterry má koncept STI leskle černá vnější zpětná zrcátka. Černou střechu, která viditelně snižuje linii střechy vozu. Ve skutečném stylu STI vybavilo Subaru nejsportovnější Solterru velkým zadním křídlem s červenými logy STI na koncovkách. Zadní nárazník je identický s ostatními Solterrami, i když za zadními koly byly přidány malé aero nástavce.

vzor litých disků

Subaru Solterra nezveřejnilo žádné obrázky interiéru, ale očekávali bychom mohutnější sportovní volant, více podporující sedadla a další červené detaily v kabině. Charakteristický design palubní desky modelu Solterra s velkým dotykovým displejem infotainmentu a vysoce posazeným digitálním přístrojovým panelem zůstane zachován, pokud se STI dostane do výroby. Pod kůží Solterra sdílí platformu e-TNGA s Toyotou bZ4X.

Aktuálně nejvýkonnějším modelem je dvoumotorová varianta s výkonem 215 koní, a pokud projekt dostane zelenou, očekáváme výkon blížící se 300 koní. Model STI bude mít také pohon všech čtyř kol.

Zdroj: Autoexpress, Top-nosice