Le Mans Ultimate – oficiální hra je již v prodeji

Le Mans Ultimate, oficiální hra FIA World Endurance Championship a 24 Hours of Le Mans (ACO), je již od včerejška v prodeji

Le Mans Ultimate, oficiální hra FIA World Endurance Championship a 24 Hours of Le Mans (ACO), je již od včerejška v prodeji. Jedná se o první oficiálně licencovanou a specializovanou videohru 24 hodin Le Mans po více než dvaceti letech. Hru vytvořil vývojářský tým Studio 397 společnosti Motorsport Games Inc.

Adrenalinový zážitek s možností řídit všechny vozy a okruhy ze slavného jubilejního ročníku Le Mans Centenary 2023 je nyní k dispozici fanouškům motorsportu a hráčům po celém světě.

Realističtější zážitek z jízdy

Hra vznikla s rozsáhlou podporou výrobců. A to včetně detailní spolupráce s Ferrari na vítězném voze 499 ze Století Le Mans, aby obsažené vozy vypadaly co nejrealističtěji.

Všechny modely Hypercars, LMP2 a GTE-Am od ikonických výrobců, jako jsou Porsche, Ferrari a Aston Martin, se objevují v počítačové hře postavené na vlastní fyzikální technologii studia 397.

Hráči zažijí vzrušení z jízdy na okruzích, které jsou součástí FIA WEC 2023: Sebring (USA), Portimão (Portugalsko), Spa-Francorchamps (Belgie), Monza (Itálie), Fuji (Japonsko), Bahrajn a legendární okruh Circuit de la Sarthe v Le Mans (Francie). Všechny vznikly s maximální přesností a využívají data z laserového skenování pro zachycení každého detailu.

Studio 397

„Jedná se o významný milník pro podnik, na jehož transformaci a zaměření jsme pracovali několik posledních měsíců.“ Uvedl nadšeně Stephen Hood, generální ředitel společnosti Motorsport Games.

„Studio 397 je uznáváno jako jeden z nejlepších technologických týmů v oboru. Od pohonu závodních simulátorů na míru používaných v rámci F1® Arcade, pro Formuli 1 s využitím naší platformy Factor 2 až po uvedení Le Mans Ultimate.

Studio 397 se nyní může hrdě nazývat kompletním studiem pro vývoj her
Hráči se mohou těšit na realističtější zážitek z jízdy

Jedná se o první oficiálně licencovanou hru Le Mans po více než dvaceti letech. Studio 397 se nyní může hrdě nazývat kompletním studiem pro vývoj her. Zjednodušení našeho podnikání tak, aby se soustředilo na hru, technologii a platformu, nám poskytuje úplné vlastnictví ekosystému, který se u společnosti naší velikosti vyskytuje jen zřídka. To pomůže realizovat naši vizi, jak komunita změní zážitek ze závodních a závodních her. Skvěle se to také doplňuje s plány na naši virtuální sérii Le Mans, rekordní esportovou vlastnost, která naposledy dosáhla více než 10 milionů zhlédnutí.“

Větší zájem diváků

Závody 24 hodin Le Mans a World Endurance Championship v současné době prožívají renesanci. Díky novým strojům (např. Hypercar) je o závody stále větší zájem. Podle údajů společnosti YouGov Sport sledovalo loni závod na všech platformách více než 113 milionů diváků ve 196 zemích. To je 2,5krát více než v předchozím roce.

Očekává se, že zájem poroste. V roce 2024 se totiž na startovní rošt připojí ještě více prestižních závodníků, jako jsou BMW a Lamborghini.

Pro fanoušky motoristického sportu

Fanoušci motoristického sportu i závodních simulátorů mohou začít své vytrvalostní závody hned první den. A to dokonce dvěma způsoby – nabízí dokonalou kombinaci offline a online závodního vzrušení. Pravidelné online závody poháněné nejnovější verzí služby RaceControl. Ta umožňuje škálování služby pro více hráčů až pro potenciálně tisíce souběžně jedoucích uživatelů. V rFactor 2 počet registrovaných překročil metu 33 000 registrací. Ve hře Le Mans Ultimate se jich očekává mnohem více.

Služba poskytuje možnost účasti ve více hráčích v hodnocených denních, týdenních a speciálních událostech. Tyto události spojují jezdce s podobně hodnocenými jezdci a zajišťují tak nejlepší zážitek. Závody probíhají pravidelně po celý den a poskytují přístupné a zábavné prostředí pro hráče všech schopností.

Režim Race Weekend

Režim pro jednoho hráče Race Weekend nabídne hráčům možnost vyzkoušet si jízdu na sofistikovaných strojích a naučit se okruhy před přizpůsobitelnými závodními událostmi. Ve snaze o maximální realističnost si uživatelé mohou před závoděním s konkurenčními jezdci s umělou inteligencí nastavit denní dobu pro přechody mezi dnem a nocí, délku tréninku a povětrnostní podmínky.

Brzká podpora hry umožňuje hráčům okamžitý přístup ke hře a možnost poskytovat zpětnou vazbu po celou dobu jejího vývoje, čímž přispívají k budoucím prioritám vývoje. Vývoj hry by měl probíhat na základě spolupráce, přičemž Le Mans Ultimate začne poskytovat pravidelné aktualizace sestavení hry, oprav, funkcí, vývoje obsahu a aktualizací kvality života.

Tyto aktualizace se stanou součástí počáteční cenové nabídky v první den. V průběhu pozdějších fází období předběžného přístupu má docházet k postupnému zvyšování ceny pro nové kupce.

Další informace o hře Le Mans Ultimate najdete na adrese www.lemansultimate.com nebo na kanálech sociálních médií hry @LeMansUltimate. Hru Le Mans Ultimate si nyní můžete zakoupit prostřednictvím stránky obchodu Steam.

Zdroje: motor1, TowPoint