Chevrolet Corvette Z06 s paketem Z07

Velký test modelu Chevrolet Corvette Z06. Nejtvrdší jádro Z06 je velmi dobré.

Doteď by nikoho nenapadlo, že když na sportovní auto nahodíte sadu gum Michelin Pilot Sport Cup 2 R, zlepší to jeho jízdní vlastnosti. Z06 se to však povedlo a díky tomu ušetřila i nějaké kila. Přesněji řečeno, necelých 20 Kg.

To, že se s touto nejextrémnější verzí Chevrolet Corvette Z06 úžasně žije i na daleko od hladkého chodníku v Michiganu, je překvapivé. Tento vůz zvládne také vytvořit mnoho rychlostních traťových rekordů.

Přechod na hardcore znamená, že byste si měli vybrat základní styl karoserie targa, který oproti kabrioletu ušetří asi 45 kilo, a balíček Z07 Performance. Působí ve skutečnosti jako výhodná nabídka, protože zahrnuje karbon-keramické rotory. Přechod na Z07 také vyžaduje agresivní balíček Aero. Balíček Aero generuje přítlak 330 kilogramů při rychlosti 300 km/h a přináší také vyšší spotřebu oproti standardnímu vozu.

Technické specifikace modelu Chevrolet Corvette Z06

Chevrolet Corvette Z06 je mnohem ostřejší. Výrazně tužší kola žádají i jinou kalibraci řízení. Zatáčení je neskutečné a řízení je čistší.

Chevrolet Corvette Z06
Chevrolet Corvette Z06

Pořízení modelu targa znamená i viditelný motor, také je však zhruba o milion korun dražší. Tento model Chevrolet Corvette Z06 s otevřeným motorem mírně ovlivňuje hlasitost uvnitř kabiny. Každopádně naměřené hodnoty byly pouze o 2 decibely horší, než u modelu se zavřeným motorem.

Na testovací dráze Chevrolet Corvette Z06 dosáhl z 0 na 100 km/h za 2,6 sekundy. Počáteční skok na 50 km/h se stane za 1,0 sekundy. Čímž spojuje Porsche 911 GT3 RS a GT2 RS generace 991 pro nejrychlejší start, jaký jsme kdy zaznamenali u vozu s pohonem zadních kol, a vylepšuje mnoho sportovních vozů s pohonem všech kol.

Ačkoli nový Z06 rozhodně ukazuje svá zadní světla vozu předchozí generace v přímém směru, C7 Z06 zvládal brždění rychleji a zatáčel tvrději. Zvýšení hmotnosti o 50kg u už tak těžkého auta nikdy nepomůže.

Se svým vzteklým startem, vysokým kvílením a schopností otáčet klikovou hřídelí na rychlosti, které by vystřelily tlačné tyče skrz malý blok, je tato nejnovější Z06 mnohem výjimečnější.

Zdroje: car and driver, TowPoint