Sony a Honda představují novou značku EV Afeela

Sony Honda Mobility, společný podnik dvou největších japonských automobilových firem, představil název nové značky elektromobilů - Afeela

Sony Honda Mobility, společný podnik dvou největších japonských technologických a automobilových společností, představil název své nové značky elektromobilů – Afeela.

Oznámil to generální ředitel společného podniku Yasuhide Mizuno na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas během tiskové konference mateřské společnosti Sony.

Nová značka elektromobilů Afeela

V okamžiku, kdy se na obrazovce objevilo nové jméno a logo, vjel na pódium prototyp koncepčního vozu Vision-S s novou přední částí s logem Afeela. Logo se ve skutečnosti objevuje na obrazovce zabudované v přední části. Ta dokonce může kolemjdoucím zobrazovat informace jako počasí, stav nabití vozu nebo, jak ukázali na pódiu, reklamu na film Spiderman: No Way Home.

V okamžiku, kdy se na obrazovce objevilo nové jméno a logo, vjel na pódium prototyp koncepčního vozu Vision-S s novou přední částí s logem Afeela
Koncept nové značky Afeela

Těžko říct, kolik se přeneslo z dnes již několik let starého prototypu Vision-S a kolik vymožeností je ve voze zcela nových.

Společnost Mizuno San příliš nevysvětlila, proč společnosti zvolily název Afeela. Pouze uvedla, že slovo „pocit“ (anglicky „Feel“) je jádrem zážitku z mobility, který chtějí vytvořit. To znamená, že by vůz měl dávat něco pocítit a zároveň by měl vnímat, co cítíte vy během jízdy.

První vůz Afeela

Generální ředitel rovněž uvedl konkrétní data, kdy se první elektrický vůz společnosti Afeela objeví na trhu. Předobjednávky by se měly zahájit v první polovině roku 2025 a skutečný prodej začne před koncem roku. Vůbec první dodávky půjdou do Severní Ameriky, ale až někdy na jaře 2026.

Díky spolupráci se společností Sony nabídne vůz také nejlepší zábavu ve své třídě pro filmy, hudbu a hry
Interiér nového konceptu od značky Afeela

Během tiskové konference se na pódiu představili další vedoucí pracovníci a partneři společností Sony a Honda, kteří tu a tam prozradili nějaké zajímavosti. A to včetně toho, že vůz má mít 45 senzorů a kamer uvnitř i zvenčí.

Vůz plný zábavy

Díky spolupráci se společností Sony nabídne vůz také nejlepší zábavu ve své třídě pro filmy, hudbu a hry. Další společnost Qualcomm poskytne své nejlepší čipy Snapdragon, které začnou pohánět technologie vozu. Společnost Epic Games poskytne svůj Unreal Engine pro grafické rozhraní.

Zdroje: insideevs, Top-Vozíky