Dacia Jogger Hybrid 140 pro 7 osob

Již známe ceny nového modelu Dacia Jogger Hybrid 140, které u cenově dostupného sedmimístného MPV začínají na částce 22 595 liber

Již známe ceny nového modelu Dacia Jogger Hybrid 140, které u cenově dostupného sedmimístného MPV začínají na částce 614 tis. korun. Přidání hybridního pohonu je pro rumunskou značku ve Velké Británii premiérou a využívá technologie mateřské společnosti Renault. Knihy objednávek na hybridní verzi jsou již otevřené. Dodávky zákazníkům by měly dorazit ve druhé polovině roku 2023.

Dacia Jogger Hybrid 140

Trh s MPV ve Velké Británii slábne, protože kupující se poohlížejí po stylovějších SUV, která by jim zajistila přepravu rodiny. Tradiční konkurenti, jako jsou Citroen Grand C4 Picasso, Vauxhall Zafira a Renault Grand Scenic, již nejsou k dispozici a jejich místo zaujímají sedmimístné modely na bázi dodávky.

Stejně jako všechny budoucí modely Dacia je založený na platformě CMF-B, kterou značka sdílí se současnými modely Renault Clio a Captur
Jogger Hybrid 140 je zaměřený na životní styl

Jogger je jasně zaměřený na životní styl. Má světlou výšku 200 mm a styl inspirovaný vozy SUV, který je doplněný velkým množstvím praktických prvků. S délkou něco málo přes 4,5 m je nejdelším modelem Dacia v nabídce. Stejně jako všechny budoucí modely Dacia je založený na platformě CMF-B, kterou značka sdílí se současnými modely Renault Clio a Captur.

Pod kapotou

Jogger začíná s tříválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1,0 litru, který nabízí výkon 108 koní a točivý moment 200 Nm. Je spojený se šestistupňovou manuální převodovkou, která přenáší výkon na přední kola. Zrychlení z 0-100 km/h zvládne za 11,2 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 183 km/h. Hodnoty spotřeby jsou 5 l/100 km a 131 g/km.

Nedávno se nám představil nový model Hybrid 140, který dostal vyšší výkon a automatickou převodovku. Máme zde 1,6l benzinový motor spojený s elektromotorem napájeným 1,2kWh baterií. Celkově produkuje 138 koní, což má za následek zrychlení z 0-100 km/h za 10,1 sekundy. Hybridní model je vybavený rekuperačním brzděním prostřednictvím režimu „B“, který podle Dacie „optimalizuje rekuperaci energie a jízdní komfort“.

Hybrid je úspornější než běžný benzinový model. Jeho spotřeba činí 4,16 l/100 km a emise 112 g/km
Dacia Jogger Hybrid 140

Hybrid je úspornější než běžný benzinový model. Jeho spotřeba činí 4,16 l/100 km a emise 112 g/km. V interiéru najdete na míru navržený informační a zábavní systém s údaji o úrovni nabití baterie elektrifikovaného pohonu, zbývajícím dojezdu a toku energie.

Výbavy modelu Hybrid 140

Jogger má tři úrovně výbavy. Základní cena 466 tis. korun je za model Essential, který je vybavený klimatizací, tempomatem, zadními parkovacími senzory, automatickým nouzovým brzděním a dokovací stanicí pro chytrý telefon.

Střední výbava Expression začíná na 500 tis. korun. Přidává kliky dveří v barvě karoserie a 16 palců široká kola z lehké slitiny s maketou, elektricky ovládaná a vyhřívaná zrcátka s tmavým kovovým povrchem, couvací kameru a automatické stěrače.

Výbava kabiny pro specifikaci Expression zahrnuje bezklíčové odemykání, elektrické ovládání zadních oken. Dále zahrnuje vylepšené materiály, jako je saténové obložení a volant s měkkým povrchem, středovou loketní opěrku a klimatizaci. K dispozici je i elektrická parkovací brzda, varování před mrtvým úhlem a osm palců široký dotykový displej s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto.

K dispozici je i elektrická parkovací brzda, varování před mrtvým úhlem a osm palců široký dotykový displej s konektivitou Apple CarPlay a Android Auto
Interiér Dacia Hybrid 140

Modelovou řadu uzavírá limitovaná speciální výbava Extreme SE. Za cenu od 524 tis. korun přináší 16 palců široká černá kola z lehkých slitin a přední parkovací senzory. Uvnitř nabízí vyhřívaná přední sedadla, na míru vyrobené koberečky na podlahu a do zavazadlového prostoru. Dále se může pochlubit vylepšeným infotainmentem Media Nav s navigací a bezdrátovým zrcadlením chytrého telefonu.

Cena a funkčnost modelů Hybrid 140

Modely Hybrid 140 jsou k dispozici ve výbavách Expression za 615 tis. korun a Extreme SE za 642 tis. korun. Obě verze se dodávají s exkluzivním lakem Shadow Grey.

Pokud chcete maximalizovat rodinné vlastnosti vozu Jogger, nabízí Dacia sadu pro přestavbu na kempování. Sada obsahuje rozkládací lůžko a obrovský stan pro čtyři osoby.

Zepředu se podobá modelu Duster, zatímco některé designové detaily modelu Jogger slouží také funkčnímu účelu. Například svislé sloupky zadních světel maximalizují šířku zavazadlového otvoru, aby usnadnily nakládání velkých předmětů.

Technologie

Jogger nabízí tři různé multimediální systémy v závislosti na specifikaci. Prvním z nich je Media Control, který je založený na aplikaci pro chytré telefony a kopíruje obsah aplikace na obrazovce umístěné na palubní desce. Jedná se o jednoduché rozhraní, které ovládá navigaci, média a telefonní kontakty.

Dalším je systém Media Display. Ten přidává osm palců širokou dotykovou obrazovku se systémy Android Auto a Apple CarPlay a stereo se čtyřmi reproduktory.

A konečně systém Media Nav přidává vestavěnou satelitní navigaci a bezdrátové připojení chytrého telefonu, stereofonní systém se šesti reproduktory a dva porty USB, čímž doplňuje nejnovější technologie Dacia.

Zdroje: autoexpress, Top-Nosiče