Městský elektrický vůz od společnosti BYD

Společnost BYD představila svůj nadcházející plně elektrický cenově dostupný městský vůz s názvem Racek na sociálním mediálním kanálu společnosti Weibo.

Společnost sdílela obrázky, který zvýrazňuje některé z jeho exteriérových prvků, aniž by odhalil příliš mnoho o jeho interiéru nebo specifikacích.

Přední světla mají ostřejší styling hran, který dodává celé přední části agresivnější vzhled.

Světlo BYD Seagull; Městský elektrický vůz od společnosti BYD
BYD Seagull

Přední část také představuje sestavu jednoho raménka stěrače na horní straně čelního skla, která by mohla fungovat docela dobře vzhledem k šířce vozidla. 

Boční strana BYD Seagull odhaluje tradiční dveřní kliky, které jsou zapuštěny do dveří.

BYD Seagull Side

Zdá se také, že na boku je dvoubarevné barevné schéma se zeleným lakem a uhlově ostrohranou spodní částí, která prochází střední částí po délce vozu. 

Zadní světla mají vodorovnou část.

BYD Seagull zadní; Městský elektrický vůz od společnosti BYD

Začátkem tohoto roku se rozměry BYD Seagull odhalily v podání ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT) v Číně. 

Fyzické rozměry městského vozu v aplikaci byly:

  • Délka 3,780 mm
  • 1,715 na šířku
  • 1,540 na výšku

Pro srovnání, Fiat nedávno odhalil svůj městský vůz 500e, který je dlouhý 3 631 mm. Díky tomu by mohl být BYD Seagull uvnitř o něco prostornější.

Na dalších elektrických městských EV pracují také značky jako Kia a Hyundai, jejichž cílem je v roce 2023 uvést na domácí trhy několik kompaktních elektrických hatchbacků.

BYD Racek

Když se podíváme na rozměry těchto kompaktních městských EV, srovnatelný ICE Kia Picanto se v současnosti prodává docela dobře. Podle vFacts se prodalo 5 166 těchto městských hatchbacků, což z nich dělá docela hit mezi řidiči městských aut a většími flotilami.

Očekává se, že BYD Seagull se má pohánět jedním motorem, který se má napájet 30,7 kWh lithium-železo-fosfátovou baterií (LFP). 

BYD Racek Přední Zadní Vnější
BYD Racek

Tato baterie se má vyrobit společností FinDreams, která je součástí samotné BYD, která se specializuje na technologii baterií. 

V minulosti se také objevily zvěsti, že Racek může být vybaven i sodíkovo-iontovou baterií.

Pokud jde o ceny, očekáváme, že BYD Seagull má v Číně začínat v přepočtu pod 431 tis. Kč. Což z něj udělá jeden z nejdostupnějších elektromobilů na trhu. V současné době začíná BYD Dolphin v přepočtu pod 560 tis. Kč.

BYD Seagull Přední úhel venkovní; Městský elektrický vůz od společnosti BYD

BYD se chystá oznámit další podrobnosti o BYD Racek a jeho variantách v nadcházejících týdnech.

Je dobré vidět, jak se městská auta, jako je BYD Seagull, blíží ke startu. Kdy po celém světě existuje velký trh pro menší a cenově dostupnější elektrická vozidla.

Zdroj: thedriven, Vapol