Ford Bronco 4×4 se objeví v roce 2023

Americká automobilka Ford přichází na trh s novým modelem Bronco 4x4. Na trhu se objeví během roku 2023

Americká automobilka Ford představuje nový model Bronco 4×4. Firma tak dává přednost maloobjemovým evropským prodejům svého rivala současného Land Rover Defender.

Po dvou letech spekulací po jeho odhalení se konečně potvrdilo, že robustní Ford Bronco 4×4 má být uvedený na trh v Evropě na konci roku 2023.

Současné Bronco spatřilo světlo světa poprvé v červenci 2020. A po 24leté nepřítomnosti přineslo zpět legendární štítek a poskytlo tak Fordu plnohodnotné 4×4 s označením Bronco. Tento model konkuruje modelům Land Rover Defender a Jeep Wrangler v USA.

Doposud se offroad v Evropě oficiálně neprodával. Nyní však Ford potvrdil plány převézt jej přes Atlantik pouze v omezeném počtu na konci roku 2023. Přesnější detaily alokace zatím neznáme.

Ford Bronco 4×4 pro levostranné řízení

Model Bronco 4×4 se však má začít prodávat pouze na „vybraných evropských trzích s levostranným řízením“. To tedy znamená, že alokace ve Spojeném království v současné době není ve hře. Magazín Autocar chápe, že omezené odhady prodejů ve Velké Británii, Austrálii a Japonsku znemožňují výrobu varianty s pravostranným řízením.

Bronco je v současné době k dispozici k objednání ve Spojeném království prostřednictvím londýnského importéra Clive Suttona. A to za cenu od 1,29 milionů Kč do 2,4 milionů Kč. Dále se má nabízet s možností výběru zážehových motorů Ecoboost o objemu 2,3 ​​litru nebo 2,7 litru.

Rozhodnutí Fordu přivézt Bronco do Evropy se vztahuje pouze na plnohodnotné auto nikoli na více lifestylové Bronco Sport. A přestože Ford zatím neprozradil varianty, které mají být oficiálně dovážené, tak také nenaznačil, že by extrémní Bronco Raptor mělo být součástí.

Šéfové Fordu však mají za to, že neustále vyhodnocují potenciální evropský obchodní případ všech modelů na americkém trhu.

Firma nejmenovala žádné další modely pro americký trh, které by mohly být dovezeny do Evropy. Avšak nedávno uvedla na trh svůj první hybridní pick-up s označením Maverick. A navíc také svůj nový elektrický nákladní vůz F-150 Lightning, který představila minulý měsíc na Goodwod Festival of Speed.

Zdroje: autocar, Top Vozíky