Roadster MG Cyberster vrací značku zpět ke kořenům

Automobilka MG začne s výrobou nových plně elektrických závodních modelů MG Cyberster. Tento roadster by se mohl objevit na silnicích v průběhu roku 2024

MG si vybudovalo velkou část své pověsti na malých, jednoduchých roadsterech, které byly poměrně dostupné, ale ctižádostivé. To je něco, co se čínská iterace značky neostýchala napodobit. A nyní je nový sportovní vůz MG o krok blíž. Čerstvé úniky jen potvrzují, že se značka vrací ke kořenům, s malým, pravděpodobně plně elektrickým roadsterem.

Roadster MG Cyberster by mohl vyjet na silnice v roce 2024 na sté výročí MG. A to možná s odznakem MGC EV, poté, co mateřská firma SAIC zaregistrovala ochrannou známku pro název. Přímých soupeřů má být jen málo. Avšak nový vůz by mohl dát kupujícím kabrioletů se spalovacím motorem, jako jsou Mazda MX-5 a BMW Z4, novou cestu k prozkoumání.

Již v roce 2017 MG odhalilo svůj koncept E-Motion Coupé. Projekt, navržený jako vlajková loď plně elektrického kupé. Pozornost se obrátila na vůz založený na loňském konceptu Cyberster. Jeho výroba začala po úsilí o hromadné financování, kdy více než 5 000 potenciálních kupců vložilo peníze, aby se to stalo. MG by se také mohlo rozhodnout pojmenovat jej podle konceptu, protože se podala ochranná známka pro „Cyber ​​X“.

Roadster MG Cyberster a design

SAIC Design se sídlem v Londýně vytvořil koncept se spoustou poutavých detailů. Patří mezi ně světlomety Magic Eye, které se otevírají při zapnutí, řada LED diod Laser Belt po stranách a hranatá ocasní část Kammback. Uniklé patentové obrázky odhalují, že výroba MG založená na konceptu je velmi bezprostřední, včetně mnoha designových prvků Cybersteru. Naše exkluzivní obrázky oživují tyto úniky a ukazují, jak by mohl nový roadster MG vypadat v kovu.

Mezi nové detaily patří světlomety Magic Eye, které se otevírají při zapnutí, řada LED diod Laser Belt po stranách a hranatá ocasní část Kammback
MG Cyberster

Můžeme vidět, že si zachovala verzi obličeje konceptu, i když trochu méně agresivní, s malou mřížkou ve spodní části předního nárazníku. Dále s dlouhou kapotou s množstvím záhybů a lomů, které kaskádovitě přecházejí do přídě. Přední světlomety Magic Eye se nahradily konvenčnějšími jednotkami.

Žebrované boční prahy konceptu zůstávají, i když Laser Belt se trochu zmírnil. Navíc design konceptu speedster s otevřenou střechou vyměnili za skládací látkovou střechu. Ta by měla být vhodnější pro britské klima.

Design zadní části vozu

Stejně jako u Cybersteru má zadní část nového vozu zvláštní design brzdových světel. O tom, zda jednotky připomínají britskou vlajku (jako zadní světla na aktuálním MINI) nebo gigantické šípy, se však má ještě diskutovat.

Zadní difuzor konceptu se zmenšil, ale zadní část Kammback zůstala. Dává vozu tradiční profil, s proporcemi více podobnými klasickému MGB, spíše než nejnovějšímu kabrioletu firmy, TF.

Nečekejte, že uvidíte volant ve stylu třmenu konceptu. Je zde středová konzola s integrovanou dotykovou obrazovkou, okrouhlý displej řidiče a dokonce i plovoucí hlavy Zero Gravity. Může se také objevit uspořádání dvou kokpitů zaměřené na řidiče.

Co se v produkčním voze projeví méně pravděpodobně, je dojezd kolem 800 km a rychlost 0-100 km/h za méně než tři sekundy. To však neznamená, že Cyberster nenabízí působivé statistiky.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky