Ciel et Terre představuje nové modely solárních plováků

Společnost Ciel et Terre odhalila nový plovák pro drsnou vodu a další pevnou platformu, která maximalizuje počet solárních panelů na metr čtvereční.

Francouzská společnost Ciel et Terre rozšířila svou řadu flexibilních plovoucích plošin Hydrelio o nový plovák Hydrelio aiR Optim.

Jeden plovák, jeden panel

Vincent Grumetz, generální ředitel společnosti se sídlem v Lille pro region EMEA, řekl, že nová platforma dodržuje princip „jeden plovák, jeden panel“ řady Hydrelio.

„Nový produkt je optimalizovaná verze, která se přizpůsobuje nárůstu velikosti a hmotnosti fotovoltaických panelů,“ řekl Grumetz.

Ciel et Terre představuje nové modely solárních plováků
Plovák Hydrelio air Optim

Plovák je vyroben z recyklovatelného plastu z vysokohustotního polyetylenu (HDPE). Společnost přizpůsobila svou velikost a flotační vlastnosti pro podporu větších modulů o velikosti až 670 W.

,,Spojení mezi plováky činí strukturu flexibilní,“ řekl Grumetz. ,,Tento produkt je proto ideální pro vodní plochy, které jsou neklidné, jako jsou přehradní nádrže, nebo vystavené silnému větru nebo nádržím, které lze zcela vyprázdnit.“

Specialista na plovoucí PV uvedl, že první projekty, které se mají postavit s novými plováky, by mohly spatřit světlo světa na konci roku 2022.

Ciel et Terre také odhalil nový pevný plovoucí systém pro klidnější vodní plochy, jako jsou jezera nebo zásobní nádrže. Je kompatibilní s moduly M10 a M12 a vyznačuje se kovovou konstrukcí připevněnou k HDPE plovákům.

„To nám umožňuje přiblížit fotovoltaické panely k sobě a zvýšit počet modulů na menší ploše,“ řekl Grumetz.

Moduly má instalovány v režimu na výšku, v orientaci jih nebo východ-západ.

„Navíc tato technologie díky svému vysokému vztlaku odolává vyššímu zatížení sněhem – což je důležitý prvek v regionech, jako je sever Spojených států, Kanada, Švýcarsko nebo severní Itálie, kde je používání plovoucích solárních panelů na vzestupu,“ řekl Grumetz. „Tato dvě řešení, jedno flexibilní a druhé pevné, se vzájemně doplňují. Umožňují nám poskytnout řešení přizpůsobené omezením našich zákazníků s ohledem na typ jejich projektu.“

Ciel et Terre má po celém světě instalovaný výkon 650 MW. Má portfolio 1,2 GW, které je nyní ve vývoji.

Zdroj: pv-magazine, Vapol