Range Rover 2024 dostane hybridní osmiválec

Současná generace Range Roveru není v žádném případě stará, ale to Land Roveru nebrání v tom, aby pro rok 2024 zvýšil výkon

Současná generace Range Roveru není v žádném případě stará, ale to Land Roveru nebrání v tom, aby pro rok 2024 zvýšil výkon. Když usednete za volant Range Roveru SV, můžete nyní pod pravou nohou ovládat více než 600 koní.

Nový osmiválec

Konkrétně Range Rover 2024 získá mild-hybridní technologii pro svůj 4,4litrový osmiválec s dvojitým přeplňováním. Hlavní novinkou je však nová varianta osmiválce o výkonu 606 koní, která je určená výhradně pro Range Rover SV. Tento motor generuje 553 N.m točivého momentu, ale pokud je to na vás příliš, 3,0litrový šestiválec plug-in hybrid nyní dosahuje ve výbavě 550e kombinovaného výkonu 542 koní. To snižuje čas PHEV z 0 na 100 km/h na 4,8 sekundy.

Pokud jste šetrní k plynu, můžete ujet 82 kilometrů pouze na elektrický pohon. Land Rover kupodivu neuvádí odhady zrychlení ani maximální rychlosti pro Range Rover SV.

Vylepšené systémy

K některým změnám došlo i v technickém oddělení. Range Rover 2024 dostane nejnovější generaci firemního informačního a zábavního systému Pivi Pro. Ten je přístupný přes 13,1″ středovou obrazovku.

K některým změnám došlo i v technickém oddělení. Range Rover 2024 dostane nejnovější generaci firemního informačního a zábavního systému Pivi Pro
Systém Pivi Pro je k dispozici skrze 13,1″ obrazovku

Systém Dynamic Response Pro, který měl premiéru v modelu Range Rover Sport, nabízí lepší kontrolu náklonu při průjezdu zatáčkou. Při výpravách do terénu využívá Range Rover 2024 adaptivní terénní tempomat, který je součástí systému Terrain Response 2. Čtyři nastavení umožňují systému automaticky upravovat rychlost SUV v různých situacích, přičemž řidič může jednoduše řídit mimo (nebo přes) překážky.

Služba SV Bespoke commissioning

Land Rover se vydal mimo oblast techniky a spustil službu SV Bespoke commissioning. Ta je zaměřená na kupující, kteří hledají širokou škálu úprav exteriéru a interiéru při koupi nového Range Roveru, a tím myslíme opravdu širokou.

Land Rover se vydal mimo oblast techniky a spustil službu SV Bespoke commissioning
Land Rover spustil službu SV Bespoke commissioning

Služba nabídne 391 různých barev materiálů a 230 možností laku, od saténových až po lesklé. Do nabídky patří také zákaznické nápisy na kapotu a zadní vrata v řadě kovů, včetně zlata. Dále Land Rover připomíná, že v rámci služby lakování podle vzorku může společnost dodat jakoukoli barvu, kterou si kupující přeje.

Proces SV Bespoke zahrnuje sedm kroků. Během nich se kupující seznámí se všemi možnostmi od barev přes dýhy, materiály, motivy, personalizaci a další. Nenabízí se však pro všechny výbavy Range Roveru. V tuto chvíli je služba dostupná pouze pro SUV SV a Autobiography.

Luxus a cena Range Roveru 2024

„Range Rover se považuje za synonymum exkluzivity a luxusu,“ říká Geraldine Inghamová, generální ředitelka společnosti Range Rover. „Nyní, s novou službou SV Bespoke commissioning, zveme naše nejnáročnější klienty, aby se stali tvůrci svého skutečně jedinečného vozidla – vybrali si povrchové úpravy, které si přejí, a nechali se vést naším týmem designérů.“

Land Rover neuvádí ceny služby SV Bespoke. Nicméně základní cena Range Roveru 2024 se pohybuje okolo 108 895 dolarů (2 394 000 korun). A to včetně povinného příplatku 1 475 dolarů (32 000 korun) za místo určení.

Zdroje: motor1, TowPoint