Great Wall Motors představuje model Ora

Značka Ora společnosti Great Wall Motors představila ve Spojeném království svůj nejnovější elektrický model, nejmenovaný prémiový sedan s dojezdem téměř 500 kilometrů.

Ora, značka elektrických cestujících čínského automobilového giganta Great Wall Motors (GWM), oficiálně odhalila nejmenovaný elektrický prémiový sedan ve Velké Británii.

GWM Ora teprve nedávno uvedla na britský trh svou Ora Funky Cat First Edition, která se začala prodávat v listopadu. Bublinkový Funky Cat evokuje design nezapomenutelných britských vozů jako Mini se záměrným „retro-futuristickým“ designem. A může se pochlubit elektrickým dojezdem 310 kilometrů (WLTP).

Příští elektromobil od Ora, který se začne prodávat ve Spojeném království, bude prémiový sedan. Ten si zachová tento temperamentní styl a zároveň má odrážet prodloužené linie luxusního sedanu.

Přestože k novému elektromobilu se zatím neuvedlo žádné jméno, Ora potvrdila, že vůz bude mít elektrický dojezd přes 480 km (WLTP) a bude k dispozici s pohonem 2WD i 4WD.

Nejnovější elektrický model Ora

Volitelná varianta s pohonem všech kol vyvine výkon přibližně 400 kW. A točivý moment 680 Nm a může zrychlit z 0 na 100 km/h za něco málo přes 4,4 sekundy.

Ora také očekává, že nabídne nový model s prémiovými funkcemi jako standard. Včetně velké skleněné panoramatické střechy, sedadel ze syntetické kůže a vícebarevného ambientního osvětlení interiéru.

Great Wall Motors představuje model Ora

Cena je v tuto chvíli podobně neznámá, ale Ora řekl, že tento další model „je již v prodeji v Číně od konce roku 2022“. Ora nicméně slíbil, že „ceny a specifikace nového modelu se stanou konkurenceschopné značkám jako Tesla, Hyundai a Kia“.

Rezervace na nový Ora EV ve Spojeném království byly původně k dispozici na show Fully Charged Live. Ta se konala o víkendu ve Spojeném království. Není jasné, kdy se rezervace otevřou pro širokou veřejnost. Ale Ora očekává, že se vůz začne prodávat v prvním čtvrtletí roku 2024.

„Odhalení našeho dalšího prémiového elektrického vozidla ve Spojeném království je pro značku skutečně významnou příležitostí,“ řekl Toby Marshall, generální ředitel GWM ORA UK.

„Svědčí to o vysoké úrovni odhodlání a investic ze strany GWM ORA, aby se etablovala jako lídr v mnoha segmentech po celé Velké Británii. Vždy jsme věděli, že náš první model, ORA Funky Cat, byl jen začátek. Čeká nás ještě spousta vzrušujících věcí.“

Zdroj: thedriven, Vapol