PureSpeed: Otevřený roadster od Mercedesu z limitované řady Mythos

Mercedes-AMG ve středu odhalil první vůz ze své velmi limitované a nákladné řady "Mythos", nazvaný PureSpeed

Mercedes-AMG ve středu odhalil první vůz ze své velmi limitované a nákladné řady „Mythos“, nazvaný PureSpeed. Jedná se o dvoumístný roadster s otevřenou střechou, který čerpá inspiraci z ikonických historických závodních vozů společnosti a také z řad Formule 1.

PureSpeed zjevně vychází z kabrioletu SL

Ačkoli to Mercedes neuvádí, PureSpeed zcela zjevně vychází z kabrioletu SL, přičemž využívá přední a zadní světla tohoto vozu. Přední nárazník upouští od tradiční mřížky chladiče Mercedesu a nahoře má uhlazený žraločí nos bez mřížky, zatímco spodní mřížka dostala bíle lakované logo AMG.

Jedná se o dvoumístný roadster s otevřenou střechou
Model PureSpeed se stal prvním vozem limitované řady Mythos

Čelní sklo zmizelo a nahradila ho struktura se svatozáří, jakou můžete vidět na vozech F1. Létající sloupky za sedadly se podle Mercedesu nechaly inspirovat vozem 300 SLR, se kterým Stirling Moss a Denis Jenkinson vyhráli závod Mille Miglia v roce 1955.

Lak, který přechází z červené barvy Le Mans do grafitově šedé, se inspiroval Mercedesem, který v roce 1924 vyhrál závod Targa Florio.

Další část najdeme i na voze Mercedes-AMG One

V dalších částech vozu se použily poznatky z hyperautomobilu Mercedes-AMG One. Na spodní části vozu PureSpeed najdeme aerodynamické prvky z uhlíkových vláken, které zlepšují aerodynamiku. Karbonové kryty kol jsou zde také kvůli aerodynamické účinnosti, optimalizují proudění vzduchu kolem kol a zlepšují chlazení brzd.

Co ztělesňuje nový koncept?

„Koncept Mercedes-AMG PureSpeed nabízí pohled na pravděpodobně nejpřímější způsob, jak zažít výkon a potěšení z jízdy,“ říká předseda představenstva AMG Michael Schiebe. „Radikálně otevřený vůz, kde ani střecha, ani čelní sklo neoddělují dva cestující od živlů. Světlo, vzduch a vášeň můžete vnímat nefiltrovaně všemi smysly. Jako koncept našeho prvního vozu Mythos ztělesňuje nejvyšší úroveň exkluzivity. Designové prvky, jako např. HALO, navíc vytvářejí pocit Formule 1.“

Létající sloupky za sedadly se podle Mercedesu nechaly inspirovat vozem 300 SLR
Vůz se nechal inspirovat ikonickými závodními vozy

Podrobnosti o pohonném ústrojí zatím neznáme

Mercedes ve svém oznámení neuvedl podrobnosti o pohonném ústrojí PureSpeed, ačkoli je pravděpodobné, že si vypůjčí 4,0litrový osmiválec V-8 se dvěma turbodmychadly z modelu SL63.

Uvidíme, jestli půjde o základní verzi s výkonem 577 koní, nebo o provedení E Performance s výkonem 805 koní. V každém případě se pravděpodobně jedná o nejzajímavější SL, které si nyní můžete koupit.

Omezený počet a cena

Tedy pokud se vám podaří nějaký sehnat. Mercedes omezuje výrobu na pouhých 250 kusů, které budou podle značky k dispozici pouze „nejoddanějším nadšencům a sběratelům značky Mercedes-Benz“.

Cenu automobilka zatím také nezveřejnila. Můžeme však předpokládat, že vybraní zájemci nebudou mít problém zaplatit za takto exkluzivní produkt vyšší cenu.