Britishvolt a Aston Martin vyvinou vysoce výkonné baterie

Luxusní britská automobilka Aston Martin spolupracuje s britským průkopníkem baterií Britishvolt na společném vývoji zakázkové technologie vysoce výkonných bateriových článků před uvedením prvního bateriového elektromobilu této ikonické automobilky v roce 2025.

Ashton Martin, jak se sluší na automobilovou značku, kterou ještě více proslavily filmy o Jamesi Bondovi, chce, aby její první EV nastavil „nové standardy opakovatelného výkonu na trati, doby nabíjení a dojezdu“.

Britishvolt je předním britským investorem do technologií lithium-iontových baterií. A v rámci nového partnerství s Aston Martin bude navrhovat, vyvíjet a industrializovat zadní baterie, včetně modulů na míru a systému správy baterií navrženého speciálně pro vysoce výkonná auta.

Zdroj: Aston Martin, Britishvolt

Obě společnosti mají spolupracovat konkrétně na maximalizaci schopností speciálních válcových vysoce výkonných článků, které již Britishvolt vyvíjí.

plně elektrický Rapide E

„Věřím, že ve spolupráci s Britishvolt dokážeme vytvořit nové technologie, které pohánějí elektromobily Aston Martin. Taktéž nastavují benchmark, a které mají odpovídat naší pověsti vysokého výkonu a ultraluxusu s nejvyššími standardy udržitelnosti,“ řekl Tobias Moers. Generální ředitel společnosti Aston Martin.

Elektrifikované výkonné vozidlo

Aston Martin pomalu postupuje ve své elektrifikační strategii. Přičemž jeho první elektrifikované vozidlo – plug-in hybridní supercar Valhalla s motorem uprostřed – by se mělo začít dodávat v roce 2024.

Po zrušení plánů na plně elektrický Rapid E ​​společnost Aston Martin také slíbila, že do roku 2026 budou mít všechny nové produktové řady možnost elektrifikované pohonné jednotky. A zaměřuje se na to, aby její základní portfolio bylo do roku 2030 plně elektrifikováno.

„Pro prestižní značku, jako Aston Martin, se má zůstat věrný své světově proslulé značce ultraluxusních a vysoce výkonných vozidel. A to při přechodu na elektrifikaci znamená trvat na přizpůsobené, udržitelné technologii bateriových článků. Ta posouvá hranice výkonu,“ řekl Orral Nadjari, generální ředitel a zakladatel Britishvolt.

„Tato spolupráce znovu zdůrazňuje hodnotu spolupráce se zákazníky. A to při společném vývoji a výrobě přizpůsobených, udržitelných lokalizovaných bateriových článků, což umožňuje výrobcům vozidel dodávat špičkové produkty. Jsou to technologie, které resetují měřítka.“

Zdroj: thedriven, Vapol.cz