SUV Kia EV5 – kompaktní vůz pro celou rodinu

Jihokorejský výrobce na autosalonu v čínském Čcheng-tu odhalil zcela nové kompaktní elektrické SUV Kia EV5

Jihokorejský výrobce na autosalonu v čínském Čcheng-tu odhalil zcela nové kompaktní elektrické SUV Kia EV5 2025. Na další podrobnosti o druhém SUV značky s nulovými emisemi si musíme muset počkat. A to až do října, kdy značka uspořádá akci EV Day.

SUV Kia EV5

Prozatím si musíme vystačit s oficiální fotogalerií a některými informacemi o designu, které se objevily v tiskové zprávě. Tak například fakt, že nový EV5 má systém náladového osvětlení s nastavitelným jasem a že si uživatelé mohou vybrat z celkového počtu 64 barev. A to včetně 10 odstínů, které vybrali odborníci na osvětlení značky Kia.

Společnost uvádí, že po aktivaci se náladové osvětlení synchronizuje s jízdními režimy vozidla, ztlumí se za špatných světelných podmínek a dokonce upozorní řidiče, pokud vůz překročí povolenou rychlost
Nová Kia dostala systém s názvem „Náladové osvětlení

Společnost uvádí, že po aktivaci se náladové osvětlení synchronizuje s jízdními režimy vozidla, ztlumí se za špatných světelných podmínek a dokonce upozorní řidiče, pokud vůz překročí povolenou rychlost.

Interiér elegance a vkusu

Kia dodává, že zákazníci budou moci specifikovat interiér EV5 na podobné úrovni elegance a vkusu, jakou si mohou zvolit pro svou domácnost. V nabídce jsou čtyři barevné varianty a pět variant vzoru sedadel, včetně dvou tkaných variant a jedné verze z umělé kůže pro základní model.

Design elektromobilu

Pokud jde o barvy exteriéru, nejnovější elektrické SUV korejské značky má být k dispozici v devíti lesklých barvách. Patří zde sněhově bílá perleť, čirá bílá, černá hvězdná noc, červená magma, stříbrná slonová kost, modrá frost, zelená ledovcová, modrá přílivová a šedá břidlicová a matné stříbrné slonové kosti.

"Kia EV5 vznikla s cílem nově definovat žánr kompaktních SUV s tvary utvářenými jedinečnou designovou filozofií Kia "Opposites United'"
Interiér modelu EV5

Výkonný viceprezident a šéf globálního designového centra Kia Karim Habib říká, že „Kia EV5 vznikla s cílem nově definovat žánr kompaktních SUV s tvary utvářenými jedinečnou designovou filozofií Kia „Opposites United'“.

„V každé fázi designéři značky Kia úzce spolupracovali se svými kolegy inženýry, aby vytvořili ucelené řešení udržitelné mobility. Výsledkem je, že EV5 nastavuje nový standard v oblasti designu, výkonu a praktičnosti. Zároveň poskytuje řidiči novou úroveň potěšení a uživatelského komfortu.“

Kia EV5, o níž se mluví jako o voze, který vznikl proto, aby vyhovoval potřebám rodin v této době. Nabízí podle tiskové zprávy pět míst k sezení, „výjimečnou všestrannost a mimořádný komfort“.

Kia EV5 v číslech

Přední část SUV, která zůstává věrná konceptu EV5 představenému v březnu, se vyznačuje širokou přídí a masivní kapotou. Dalším výrazným rysem je takzvaný trojrozměrný „Signature Star Map Lighting“ značky Kia tvořený LED světly pro denní svícení.

Z informací zveřejněných čínským ministerstvem průmyslu a informačních technologií (MIIT) již víme, že EV5 je dlouhý 461,5 cm, široký 187,45 cm a vysoký 171,45 cm, přičemž rozvor náprav činí 274,82 cm.
Na délku měří EV5 461,5 cm

Rozměry a technické specifikace společnost zatím nezveřejnila. Nicméně z informací zveřejněných čínským ministerstvem průmyslu a informačních technologií (MIIT) již víme, že EV5 je dlouhý 461,5 cm, široký 187,45 cm a vysoký 171,45 cm, přičemž rozvor náprav činí 274,82 cm.

Pro srovnání, Tesla Model Y je dlouhá 475 cm, široká 192 cm a vysoká 162,3 cm. Rozvor náprav činí 289 cm.

Podle The Korean Car Blog získá elektrické kompaktní SUV baterii o kapacitě 82 kWh. Tato baterie umožní dojezd až 598 km.

Kia EV5 se začne prodávat ke konci roku v Číně a další trhy mají brzy poté následovat.

Zdroje: motor1, Towpoint