Prototypy Alfy Romeo Tonale z roku 2023 předvádějí produkční světla na nejnovějších špionážních snímcích

Alfa Romeo neodhalila nový model od Stelvia v roce 2016 a v současné době nabízí řadu dvou modelů. Brzy se to změní s debutem dlouho očekávaného Tonale v polovině roku 2022. Plug-in hybridní C-SUV bude prvním elektrifikovaným modelem Alfy. Několik testovacích vozů sledovali v testování v chladném počasí s menším maskováním než dříve. To poprvé odhalilo sériová zadní světla Tonale.

Prototypy Tonale se sériovou karoserií měly špionážní premiéru loni v srpnu. Přičemž první snímky interiéru a motorového prostoru se objevily v říjnu. Na nejnovějších špionážních záběrech jsou vidět tři příklady SUV, které projíždí kolem s menším množstvím maskování. To odhaluje více přední a zadní části.

Evoluce motivu Alfa Romeo

Toto je poprvé, kdy vidíme tvar sacích otvorů na předním nárazníku, který se zdá být evolucí motivu Alfa Romeo, který jsme viděli na variantách Quadrifoglio Giulia a Stelvio, s vertikálními štěrbinami na bocích a velkým spodním dílem. Ten vytváří „plovoucí“ efekt pro mřížku scudetto. Mezi další detaily patří agresivní LED světlomety, které propojili s maskou chladiče štíhlými nasávacími otvory, a silně tvarovaná kapota.

Z profilu dostává sériová verze Tonale konvenční kliky dveří

Z profilu dostává sériová verze Tonale konvenční kliky dveří na rozdíl od skrytých jednotek konceptu, ale zachovává si sportovní linii oken a tónované blatníky. Vzadu jsou vodorovně uspořádaná zadní světla o něco tlustší ve srovnání s koncepčním vozem z roku 2019. Zachovávají si však svou charakteristickou zakřivenou grafiku LED, kterou rozšířili směrem k odznaku Alfa Romeo. Zadní nárazník vypadá podobně jako u většího Stelvia, ale dvojité výfukové potrubí vypadá, jako by nebylo vidět, nejvíce rádo sděluje povahu PHEV Tonale.

Čtěte také:  Alfa Romeo 147 GTA V6 stále dělá každý druhý Hot Hatch jako bílé zboží

Alfa Romeo
Alfa Romeo

Očekává se, že plug-in hybridní pohonná jednotka Alfy Romeo Tonale bude podobná Jeepu Compass 4xe. Říkají o něm také, že bude sdílen s SUV značky Dodge přicházejícím v roce 2022. To znamená, že bude používat přeplňovaný 1,3litrový čtyřválec. Válcový motor v kombinaci s elektromotorem umístěným vzadu, automatickou převodovkou a baterií.

Kromě režimu jízdy s nulovými emisemi pouze pro EV, který je nutností pro všechny vozy PHEV, nabídne Tonale pravděpodobně lepší výkon než sourozenec Jeep, čímž bude ctít dědictví Alfy Romeo v kombinaci s více zaměřeným na řidiče a nastavením podvozku. Modely Jeep 4Xe nabízí v Evropě s výkonem 187 k (140 kW / 190 k) nebo 237 k (177 kW / 240 k). Generální ředitel Alfy Romeo, Jean-Philippe Imparato, chtěl od Tonale lepší výkon, a proto údajně odložil debut modelu.

V létě 2022 bude Tonale prvním z několika modelů vydaných Alfa Romeo, které budou mít plně elektrický dojezd do roku 2027. Poté, co ukončí výrobu dua Giulia/Stelvio. Mezi konkurenty pro Tonale patří plug-in hybridní varianty BMW X1, Audi Q3 a Mercedes-Benz GLA.

Zdroje: carscoops, vapol