Volvo spouští první online schválenou platformu pro prodej ojetých vozů ve Spojeném království

Spuštěním nové služby Selekt Direct se společnost přibližuje plně digitálním maloobchodním operacím. Volvo říká, že se „ujalo vedení motoristického průmyslu“ spuštěním nové online prodejní platformy pro schválené ojeté vozy – první takový program od výrobce ve Spojeném království. 

Nová služba nazvaná Volvo Cars Selekt Direct nabízí kompletní komplexní službu nákupu ojetých vozidel. Tu navrhli „pro snadnost, rychlost a transparentnost cen“. 

Je to nejnovější krok v ambiciózní strategii společnosti Volvo, která má posílit své online prodejní operace . Do roku 2025 chce švédská společnost, aby většina jejích prodejů ve Spojeném království pocházela z internetu. Také očekává, že do roku 2030 prodají všechny nové vozy Volvo digitálně.

Již se zavázala prodávat elektromobily výhradně prostřednictvím svých online kanálů, nikoli u konvenčních prodejců.

Každý čtvrtý koncept prodeje ojetých vozů považuje společnost Volvo za „velmi přitažlivý“

Podle průzkumu mezi 1032 kupujícími prémiových vozů, který provedla společnost Volvo, považuje každý čtvrtý koncept prodeje ojetých vozů online přímo spotřebitelům za „velmi přitažlivý“.

Volvo také zdůraznilo, že její nedávno zavedená předplatitelská služba Care by Volvo přispěla v prvním roce provozu k více než 2 500 online prodejům nových vozů. To je 15 % celkových maloobchodních prodejů Volvo.

volvo xc40 rt 2018 1706
Volvo XC40 rt 2018 1706

Všechny ojeté vozy prodávané prostřednictvím nové platformy podrobí více než 150 předprodejním kontrolám. Jejich software aktualizují tak, aby funkčnost odpovídala nejnovějším modelům.

Volvo nabídne 12měsíční silniční asistenci. Také pokryje první test MOT a poskytne „komplexní“ záruku, přičemž veškerý servis a opravy zajistí maloobchodní síť společnosti. Také nabídne výměnu jakéhokoli vozu vráceného do 30 dnů nebo 2 400 km od nákupu.

Generální ředitel společnosti UK Kristian Elvefors uvedl, že nová platforma poskytuje „nejen pohodlí přímého online přístupu, ale také jistotu, že proces je bezpečný, robustní a poskytuje prvotřídní zážitek,. Ten plně odráží kvality naší značky“. 

V současné době v rámci nové služby uvedli k zakoupení něco málo přes 30 vozů. Jejichž ceny se pohybují od 39 250 GBP (1 130 000 Kč) za základní model XC40 pro rok 2020 s 12 000 km až po 54 250 GBP (1 550 000 Kč) za špičkovou verzi XC60 s 10 600 km. 

Zdroje: autocar, Vapol