Sauber byl nucen vyrobit koncepčně nový vůz

Sauber, který na konci roku přijde o Alfu Romeo, se dlouhou dobu rozhodoval vytvořit pro rok 2024 jednomístný vůz s úplně jinou koncepcí. Sezóna 2023 je pro něj příliš velkým zklamáním na to, aby pokračovala ve stejném duchu.

Konec sezóny 2023 je pro Sauber velmi důležitým zlomem a obnovou s výhledem do budoucna. Sbohem sponzorovi Alfa Romeo, který dal týmu jméno během posledních několika sezón, ale nejen to. V roce 2024 Sauber přijme zcela odlišný koncept vozu, než jaký používal.

S ohledem na výsledky nevyhnutelný výsledek. Alfa Romeo Racing zakončila sezónu 2023 na předposledním místě v mistrovství světa konstruktérů s pouhými 16 body, pouze o 4 více než Haas F1 na posledním místě.

Neúspěch ve všech směrech a značné zhoršení pořadí ve srovnání s předchozí sezónou, kdy se švýcarskému týmu podařilo dovézt domů více než čestné šesté místo s 55 body.

To stojí za důvodem, proč se změna stává nezbytná, a proto se Hinwil před časem rozhodl vytvořit zcela nový stroj. Nemá smysl pokoušet se vyvíjet ten z roku 2023. Změnu směru potvrdil Guan Yu Zhou, startující jezdec i pro příští sezónu.

Nový jednomístný koncepční vůz od společnosti Sauber

,,Všichni jsme velmi šťastní, že sezóna skončila. Příští rok začneme všichni od nuly. V týmu se v závěrečné části stalo tolik změn a všechny pozitivní,“ řekl čínský jezdec.

,,Myslím, že v závodech, kde jsme měli tempo na body, se nám je podařilo získat. Nakonec je problém v tom, že letos jsme neměli správné tempo, abychom se dostali do top 10. Neměli jsme dostatečně rychlé auto. To je ten problém. Pracovali jsme dlouho, samozřejmě s novým konceptem, s novým vozem, takže doufám, že příští rok bude lepší.“

Zhou Guanyu, Alfa Romeo C43; Sauber byl nucen vyrobit koncepčně nový vůz

Alfa Romeo, která se, jak se již zmínilo, vrátí do Sauberu v roce 2024 před zahájením nového dobrodružství s Audi Sport v roce 2026, během této sezóny tvrdě pracovala, aby přinesla funkční vývoj, který by mohl pomoci jednomístnému vozu zlepšit jeho výkon. Téměř vše, co pocházelo z Hinwilu, však nemělo kýžený efekt. To je důvod, proč se tým rozhodl opustit letošní cestu a začít úplně novou.

,,Během roku 2023 jsme provedli několik aktualizací, ale žádná nefungovala tak, jak jsme očekávali. Neměli jsme žádné velké výhody. Potřebujeme velmi odlišnou koncepci vozu. A to jsme se letos naučili.“

,,V roce 2024 potřebujeme úplně nové auto. O to jde, ale plánovalo se to už dlouho a to je dobře. Pokud chceme v příští sezóně odvézt domů body, musíme udělat spoustu vylepšení. Všichni v Hinwilu to ví. Musíme tedy udělat opravdu velký krok kupředu. Proto potřebujeme mít zcela nový stroj oproti tomu současnému.“

,,Pokud jde o vůz pro rok 2024, vypadá velmi zajímavě. V tomto smyslu tedy vkládám jiné naděje. Ale nyní musíme na voze opravdu velmi tvrdě pracovat a pokusit se mít velmi odlišný rok 2024 od sezóny, kterou jsme právě dokončili,“ uzavřel Zhou.

Zdroj: motorsport, TowPoint