Mercedes CLS a Rolls-Royce Ghost – v luxusu se můžete svézt i po smrti

Italská firma Biemme se specializuje na přestavbu luxusních modelů na vozidla pro pohřební účely. Jedná se zejména o modely CLS a Ghost

Italská firma Biemme se specializuje na přestavbu luxusních modelů na vozidla pro „poslední jízdu“ do posmrtného života. Některé přestavby jsou docela zajímavé, až trochu podivné. Jedná se zejména o modely Mercedes CLS a Rolls-Royce Ghost.

Všem známý výrok o nevyhnutelnosti smrti a daní je stále aktuální. Zatímco někteří dokážou podvádět při placení daní a uniknout trestu, smrti se stejně nevyhnou. Když dojde k té nešťastné události, tak proč neodejít ve velkém stylu a k tomu v luxusní pojízdné rakvi?

Mercedes CLS

Mercedes CLS s názvem „Aymon“ prošel procesem přeměny na pohřební vozidlo. Ironicky je samotný CLS mrtvý, protože jeho výroba skončila v srpnu.

Mercedes CLS s názvem "Aymon" prošel procesem přeměny na pohřební vozidlo
Pohřební verze modelu Mercedes CLS

Zachoval si zadní sedadla a dveře a přidal obrovský prostor na rakev s bezpečnostní přepážkou. Biemme tvrdí, že posílila karoserii vnějšími lištami a nerezovou ocelí. Instalovala skleněné zadní dveře a dokonce si nechala rezervní kolo.

Zachoval si zadní sedadla a dveře a přidal obrovský prostor na rakev s bezpečnostní přepážkou
Prostor pro rakev s bezpečnostní přepážkou

Ještě více luxusu s Ghostem

Pro ještě luxusnější poslední jízdu je k dispozici i přestavba Rolls-Royce Ghost, doplněná majestátním dvanáctiválcovým motorem. Zvláštně se jmenuje „Ghoster“ a zachoval si zadní dveře pro přístup na zadní sedadla. Model se může rovněž pochlubit rozsáhlým proskleným interiérem, zatímco prostor pro rakev využívá dřevo. Dále nabízí možnost nastavení LED osvětlení. Biemme instaluje elektricky ovládaný zvedací systém, který lze ovládat dálkově.

Zvláštně se jmenuje "Ghoster" a zachoval si zadní dveře pro přístup na zadní sedadla
Ještě luxusnější je model Rolls-Royce Ghost

Další pohřební vozy

Sedany Jaguar XF a Mercedes E-Class se rovněž přeměnily na pohřební vozy. Společnost Biemme však pracovala i na crossoveru, konkrétně na modelu Maserati Grecale a dokonce na jeho verzi GT. Nese přezdívku „Kalea“ a má čtyři výfukové trubky. Co říkáte na takový pohřební vůz? Nicméně musíme uznat, že jeho proporce jsou oproti sedanům trochu podivné.

Společnost Biemme však pracovala i na crossoveru, konkrétně na modelu Maserati Grecale a dokonce na jeho verzi GT
Dalším pohřebákem se stalo Maserati Grecale

Mluvíme-li o Maserati, existuje také přestavba pro model Ghibli. Podobně jako u CLS není italský sedan již k mání. Má být totiž úplně stažený z výroby v roce 2024. Poslední vozidlo ve flotile společnosti Biemme je Mercedes V-Class. Jedná se o jednu z nejčastějších přestavěných pohřebních vozů v Evropě.

Zdroje: motor1, Vapol