Pony Coupe 1974 se představí s novým konceptem

Hyundai a italská designérská firma GFG Style oznámili, že přestaví jeden z nejdůležitějších vozů v historii korejské značky Pony Coupe

Automobilka Hyundai z Jižní Koreje a italská designérská firma GFG Style, zejména její zakladatelé Giorgetto a Fabrizio Giugiarovi, oznámili, že přestaví jeden z nejdůležitějších vozů v historii korejské značky. Tím vozem je model Pony Coupe z roku 1974.

Pony Coupe

Koncept Pony Coupe, který pro Hyundai napsal Giorgetto Giugiaro, sloužil jako předchůdce řady vozů Pony. Tyto vozy se prodávaly v letech 1975-1990. A pokud to nevíte, Fabrizio Giugiaro se Pony Coupe konceptem inspiroval i při své ikonické práci na DeLoreanu DMC 12.

Přestavěný koncepční vůz se představí pravděpodobně na jaře 2023
Pony Coupe

Nyní se automobilka Hyundai a designerská firma GFG Style vracejí k rýsovacímu stolu, aby obnovily tuto významnou spolupráci. Přestavěný koncepční vůz se představí pravděpodobně na jaře 2023.

„Hyundai Pony Coupe jsem tehdy navrhl ještě jako mladý designér na úplném začátku své kariéry. Cítil jsem se velmi hrdý na to, že mě pověřili vytvořením nového vozidla pro společnost a zemi, která se chystala vstoupit na ostře konkurenční globální trh. Nyní jsem hluboce poctěný tím, že mě společnost Hyundai opět požádala, abych jej znovu přestavěl. A to jak pro potomky, tak jako oslavu dědictví značky,“ řekl Giugiaro.

Návrat do minulosti

Není to poprvé, co se Hyundai ohlíží do minulosti, aby hledal inspiraci a vliv pro svůj budoucí design. V roce 2019 společnost Hyundai představila koncepční vůz s označením 45. Tento model tehdy následně ovlivnil design sériového elektromobilu Ioniq 5.

Další koncept inspirovaný modelem Pony představila automobilka opět v roce 2022, a to s vodíkově-hybridním vývojovým vozem N Vision 74
Hyundai N Vision 74

V roce 2021 Hyundai zrestauroval a upravil vůz Pony na ojedinělý koncept elektromobilu. Další koncept inspirovaný modelem Pony představila automobilka opět v roce 2022, a to s vodíkově-hybridním vývojovým vozem N Vision 74.

Na to, co si Giorgetto Giugiaro a GFG Style připraví pro svou nadcházející přestavbu, si musíme ještě nějakou dobu počkat. SangYup Lee, výkonný viceprezident a šéf globálního designového centra Hyundai Motor, uvedl, že se má přestavět na základě filozofie designu společnosti, který zní: „Utváření budoucnosti s odkazem“.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče