Pogea Racing upravila a vylepšila Ferrari Purosangue

Nyní se na trhu objevil upravený a vylepšený model Ferrari Purosangue. Úpravu provedla společnost Pogea Racing

Nyní se na trhu objevil upravený a vylepšený model Ferrari Purosangue. Úpravu provedla společnost Pogea Racing. S modelem Purosangue udělalo Ferrari nemyslitelnou (ale nevyhnutelnou) věc a uvedlo na trh SUV. Přestože se nejedná o prvního Ferrari se zadními dveřmi, nebude toto vysokozdvižné Ferrari zdaleka tak vzácné jako nepolapitelný model 456 Venice GT.

Na rozdíl od Lamborghini, jehož Urus dominuje prodejním žebříčkům, neměl by Purosangue tvořit většinu dodávek. Toho se má dosáhnout omezením výroby na pouhých 20 procent roční kapacity továrny.

Pogea Racing

Pokud patříte mezi dřívější zájemce a design SUV vás již nudí, Pogea Racing mu může dopřát radikální proměnu. Přibouchnutím na silnici se už tak kontroverzní model promění v nápadný výmysl, který mezi puristy jistě zvedne nejedno obočí. K dispozici je s 23palcovými předními a 24palcovými zadními koly, která jsou umístěná ve vypouklých blatnících s mohutnými nástavci.

Pogea Racing není prvním specialistou na aftermarket, který předvedl program úprav pro Purosangue
Ferrari Purosangue po úpravě od německé firmy Pogea Racing

Pogea Racing není prvním specialistou na aftermarket, který předvedl program úprav pro Purosangue. Firma Carlex Design totiž před několika měsíci představil svůj dvoubarevný projekt. Nejnovější divoká stavba je spíše hot hatch než SUV a hojně využívá karbonová vlákna pro doplňky karoserie. Na zádi vysílají uprostřed umístěné čtveřice koncovek atmosféru Corvette Z06 a jsou lemované agresivnějším difuzorem.

Změny pod kapotou

A to ještě nejsou všechny změny. Další změny provedla Pogea Racing pod kapotou vozu. Pogea Racing uvádí, že pracuje na přirozeně nasávaném dvanáctiválcovém motoru, přičemž v plánu je několik výkonových úprav, na jejichž vrcholu má být verze s výkonem 820 koní.

Točivý moment není uvedený, ale lze předpokládat, že bude vyšší než 528 N.m, které uvádí Ferrari. Odhadujeme, že je pravděpodobně jen otázkou času, kdy tunerům připevní turbodmychadla, aby výkon V12 posunuli nad hranici 1 000 koní.

Čím se zabývá Pogea Racing

Pokud Pogea Racing neznáte, tak vězte, že tato německá tuningová dílna se specializuje na úpravy modelů Alfa Romeo a Abarth, ale příležitostně pracuje i na Ferrari. Nejedná se o žádnou vaporware značku, protože v oboru působí již čtvrt století. Tento widebody kit sice existuje pouze v digitální podobě, ale prozatím se může stát skutečností. Tedy pokud jste ochotní si za něj zaplatit.

Zdroje: motor1, TowPoint