Registrační značky v Marylandu

registrační značka

Vše začalo tím, že na státních registračních značkách byla uvedena webová stránka o válce z roku 1812. Došlo ke změně majitele a téměř milion řidičů tak nechtěně propagovalo hazardní hry.

Přibližně 800 000 vozidel v Marylandu jezdí s oficiálními registračními značkami, které veřejně propagují online kasino na Filipínách. Jedná se o doklady s poznávacími značkami, které ponechávají jen málo možností pro všechny, kteří by raději nepodporovali mezinárodní internetové hry, když jsou na cestách.

Situace, které si původně všiml uživatel Redditu Samuel Zehr a o níž informoval server Vice, se zde točí kolem registračních značek Maryland. Týká se značek vydaných v letech 2012 až 2016. Tyto značky připomínaly války z roku 1812 v rámci státní komise pro dvousté výročí války z roku 1812. Komise vymyslela mnoho způsobů, jak se občané mohou o válce dozvědět a připomenout si ji. Včetně učebních osnov společenských věd, vylepšení historických válečných památek ve státě a řady aktivit a akcí k dvoustému výročí. A samozřejmě nápad umístit na státní poznávací značky internetovou adresu, která by lidi odkázala na stránku s dalšími informacemi o válce.

V té době se to zdálo jako dobrý nápad

Maryland se před dvěma stoletími do války výrazně zapojil, takže nápad propagovat místní historii na registračních značkách měl své opodstatnění. Ve skutečnosti v roce 2010 lidé v Marylandu schválili „hvězdami posetý design“, kterou tehdy ohledně nového designu značek provedl. Problém nastal poté, co v červnu 2015 skončilo pověření Komise, a asi tušíte, jak se webová stránka vytištěná na registračních značkách, dostala do cizích rukou.

Podle serveru Vice a internetového archivu značky obsahovaly informace o válce z roku 1812 ještě v prosinci. Poté nový majitel rozhodl, že online hazardní hry patří k lepšímu využití názvu domény. Přidal užitečné informace, jako například to, že „hazardní hry povoleny na Filipínách“. Deník Washington Post poznamenal, že 798 000 poznávacích značek, které nyní podporují hazard, je na přibližně 15 procentech všech registrovaných vozidel v Marylandu.

Registrační značky s hazardem – jaké mají řidiči možnosti?

Řidiči, kteří by raději hazardní hry na svých vozech nepropagovali, nemají mnoho snadných možností. Jistě, mohli by si objednat novou značku, ale to stojí peníze a čas. Maryland nepovoluje řidičům používat jakýkoli druh dodatečně vyráběného krytu registrační značky, který zakrývá „jakýkoli znak registrační značky vozidla“. Nejsme si jisti, zda to platí i pro lepicí pásku na vrcholu adresy URL.
Možná nejzajímavější je, že mluvčí marylandského úřadu pro motorová vozidla sdělil deníku Washington Post, že „URL není a nikdy nebyla vlastněna ani spravována úřadem MVA“.

To je možná něco, co má vládní úřad udělat před tím, než vytiskne URL na vydané kusy kovu.

Zdroj: caranddriver, Vapol