Automobilka Cupra slibuje řadu novinek

Automobilka Cupra připravuje řadu novinek

Automobilka Cupra dala vědět o počátku svého budoucího projektu. Jejich strategie má název Cupra X2. Na rok 2022 plánuje dvojnásobně zvýšit nejen prodeje, ale i množství prodejních míst. Číslo 2 rovněž předznamenává, že v příštích dvou letech automobilka plánuje uvést na trh dva nové vozy.

Automobilka Cupra plánuje řadu inovací a novinek v následujících dvou letech.
Automobily značky Cupra

Výkonný ředitel automobilové značky Cupra Wayne Griffiths při konferenci zmínil, že před čtyřmi lety o automobilce spousta lidí mluvia skepticky, ale že od letošního roku chtějí stvrdit entusiamus a pokračovat ve své práci.

Jsou to již čtyři roky od doby, kdy se Cupra osamostatnila od automobilky Seat. Od toho okamžiku Cupra představila koncepty pro dva nové modely, a to Cupra Tavascan a Urban Rebel. Tyto modely uvidíme v showroomu v průběhu následujících dvou let. Zmíněné modely pojedou na platformě MEB. Tato platforma se vyrábí speciálně pro elektrický pohon. Podobně to má i model Cupra Born.

Cupra a internetová platforma

Cupra oznámila další projekt „Internetová platforma“. Tato platforma se postará o spojení reálného a virtuálního světa. Dále umožní virtuální závodění i komunikaci příznivců dané značky po celém světě. Navíc platforma umožní objednávat autodíly, doplňky, samotné modely nebo další služby přes platformu „Metahype“. Podle slov automobilky půjde o nový druh „virtuální reality“.

Automobilka Cupra prodala v roce 2021 asi 78 000 vozů, z čehož 70 % byl typ Formentor. Podle automobilky tento úspěch znamenal obrovské nadšení a překonal minulá očekávání.

Zatím je více než 30 % všech modelů Cupra elektrifikovaných. Stále však převládá prodej vozů, které mají spalovací motory. Přes tento fakt vedení automobilky mluví o 3 300 prodaných elektrických kusech za „příjemné překvapení“.

Griffiths je optimistický: „Číslo dva má pro nás veliký význam. Znamená dualitu, spolupráci, růst a tím se budeme v budoucnosti zabývat nejvíce. V roce 2024 uvedeme model Cupra Tavascan a o rok později přijdou další inovace. Snění je pomocník, který pomáhá posouvat hranice řízení a emocí, jak jen to jde.

Zdroje: garaz.cz, Vapol