Peru zavádí víza pro digitální nomády

Chcete se přestěhovat do Peru? Jihoamerický stát zavádí nová víza pro digitální nomády. Víza poskytnou dostatek času na objevování této země

Chcete se přestěhovat do Jižní Ameriky? Jihoamerický stát Peru zavádí nová víza pro digitální nomády. Tyto víza vám poskytnou dostatek času na objevování přírodních krás.

Vízum na celý rok

Peru oznámilo plány na zavedení digitálního nomádského víza. To umožní pracovníkům na dálku pobývat v zemi 365 dní s možností prodloužení. V současné době mohou občané EU cestovat do Peru na 183denní turistické vízum.

Cílem nového systému je přilákat do Peru zahraniční odborníky v naději, že podpoří ekonomiku země prostřednictvím cestovního ruchu a služeb a zároveň podpoří kulturní výměnu
Peru prodlužuje vízum pro digitální nomády na jeden rok

Cílem nového systému je přilákat do Peru zahraniční odborníky v naději, že podpoří ekonomiku země prostřednictvím cestovního ruchu a služeb a zároveň podpoří kulturní výměnu.

Cílem je, aby někteří návštěvníci zůstali v zemi a pokračovali v podnikatelských záměrech tím, že si vyřídí investorské vízum.

Kdo bude mít nárok na peruánské vízum pro digitální nomády?

Nové peruánské vízum pro digitální nomády je určené pro pracovníky zaměstnané na dálku ve firmách mimo svou zemi. Tito lidé si proto nyní nemusí zařizovat samostatné pracovní vízum.

Vláda v listopadu oznámila, že doufá, že prodloužený pobyt poskytne nomádům čas na prozkoumání turistické, gastronomické a kulturní nabídky země během práce na dálku.

Vízum má být k dispozici, jakmile se upraví a zveřejní připravované změny peruánského migračního zákona.

Je země vhodným místem pro digitální nomády?

V Peru se rozvíjí scéna digitálních nomádů, zejména v hlavním městě Limě, kde se nachází spousta coworkingových prostor – včetně těch od mezinárodních firem, jako je WeWork.

Nabízí také nízké životní náklady pro nomády pracující pro evropské společnosti. Podle crowd-sourced online databáze Numbeo jsou spotřebitelské ceny včetně nájemného v Itálii o 87 % vyšší než v Peru, ve Francii o 112 % a ve Velké Británii o 120 %.

Peru nabízí také nízké životní náklady pro nomády pracující pro evropské společnosti
Digitální nomádství se v Peru vyplatí

V zemi také není nouze o starobylé kulturní památky a přírodní divy, které můžete prozkoumat ve volném čase – od světoznámého Machu Picchu po biologicky rozmanitý amazonský deštný prales a vrcholky Cordillera Huayhuash.

Země láká také gurmány na výrazné chutě své národní kuchyně, od čerstvého ceviche (syrová ryba) po jemně kouřové smažené hovězí maso „lomo saltado“.

Víza pro digitální nomády v Jižní Americe

Zatímco Peru teprve jednoroční víza zavádí, některé země v Jižní Americe již na tomto trendu nějakou dobu pracují.

V Argentině mohou digitální nomádi od loňského roku zůstat 180 dní s možností prodloužení za předpokladu, že prokáží, že mají odpovídající zdroj příjmů ze zdrojů mimo zemi.

V roce 2022 zavedla víza pro práci na dálku také Brazílie. Tato země umožňuje prodloužit pobyt na jeden rok. Následuje Ekvádor, který umožňuje dvouletý pobyt.

Kolumbie letos zavedla dvouleté vízum pro digitální nomády, zatímco Uruguay zavedla prodloužitelné 180denní vízum.

Zdroje: euronews, Vapol