Údajné mimozemské mumie

Údajná mumie mimozemšťana

V mexickém parlamentu se konalo bezprecedentní zasedání: samozvaný odborník na UFO představil údajné mimozemské mumie. Muž učinil podobná tvrzení již dříve – která se pak odhalila jako podvod.

Samozvaný odborník na UFO předložil mexickému parlamentu dvě údajné mimozemské mumie. Novinář Jaime Maussan během slyšení v budově parlamentu představil dvě krabice obsahující údajné mumifikované ostatky „nelidských bytostí“.

Mimozemské mumie

Bezprecedentní slyšení zorganizoval poslanec Sergio Gutiérrez „ve jménu veřejného zájmu“.

Maussan tvrdí, že objevil mumie v Peru. Specialisté z Národní univerzity v Mexiku použili radiokarbonová měření k jejich datování na přibližně tisíc let. Univerzita následně vydala prohlášení, že práce Národní laboratoře pro hmotnostní spektrometrii urychlovačů (LEMA) určila pouze stáří vzorků. ,,V žádném případě nevyvozujeme žádné závěry o původu vzorků,“ uvedlo.

Samozvaný odborník na UFO Jamie Maussan
Samozvaný odborník na UFO Jamie Maussan

V roce 2017 Maussan učinil podobná tvrzení o objevu mumie v Peru. Zpráva státního zastupitelství v té době zjistila, že mumie zobrazené v té době byly nedávno vyrobené panenky, které byly pokryty směsí papíru a syntetického lepidla, aby se vytvořil typ kůže.

Podle zprávy tato těla téměř jistě vytvořili lidé. Nešlo tedy o „ostatky mimozemšťanů“. Těla se tehdy veřejně neukazovala. Není tedy jasné, zda se tytéž těla prezentovala na mexickém kongresu.

Kongres k prohlášením nezaujal žádné stanovisko

Podle Julieta Fierro, výzkumnice z Ústavu astronomie na Národní autonomní univerzitě v Mexiku, mnoho podrobností o údajích ,,nedává smysl.“ Fierro řekl, že k určení, zda údajně zvápenatělá těla nebyla „lidská“, bude zapotřebí technologie pokročilejší než rentgenové záření.

Podle Maussana byly údajné mumie objeveny v Peru
Podle Maussana byly údajné mumie objeveny v Peru

,,Maussan udělal mnoho věcí. Říká, že mluvil s Pannou Guadalupskou,“ řekla. ,,Řekl mi, že mimozemšťané se mnou nemluví jako s ním, protože v ně nevěřím,“ řekl Fierro.

K tezím předloženým ve více než tříhodinovém zasedání kongres nezaujal žádné stanovisko. Demonstrace v parlamentu však vyvolala četné pobavené komentáře na sociálních sítích. Ukazuje to „neúctu této země k vědě,“ napsal uživatel online služby X (dříve Twitter). Jiní sdíleli videa z této události s komentáři jako „Marťané přistáli“. A jeden uživatel požadoval, aby odborníka na UFO Maussan jmenovali „prezidentem mezigalaktických vztahů“.

Zdroj: spiegel, TowPoint