Nová Kia EV3 dorazí už 23. května

Kia pokračuje v náporu elektromobilů podle původního plánu a chystá další modely. Dalším v řadě se má stát nová Kia EV3

Zdá se, že trh s elektromobily se po letech nepřetržitého růstu ochlazuje. Nicméně Kia pokračuje v náporu elektromobilů podle původního plánu a chystá další modely. Dalším v řadě se má stát nejlevnější nabídka značky s nulovými emisemi, a to nová Kia EV3. V podobě konceptu se model ukázal loni v listopadu na autosalonu v Los Angeles a nyní je téměř připravený na světlo světa.

Elektrický crossover EV3

Nové snímky ukazují elektrický crossover připravený k výrobě před jeho plnou premiérou, která se uskuteční 23. května. Hranatý styling se vzpřímenou přední a zadní částí se svéráznými světly, který jsme viděli loni, se příliš nezměnil.

Je pravděpodobné, že nová Kia EV3 by měla z 90 procent vypadat jako koncept. Zbylých 10 procent by měly představovat větší boční zrcátka a přidané kliky dveří.

Ačkoli se nové snímky zaměřují pouze na exteriér, Concept EV3 se obnažil na snímcích, které ukazují minimalistickou kabinu téměř bez fyzických ovládacích prvků
Nová Kia EV3 nabídne minimalistickou kabinu

Kia pravděpodobně trochu upraví nárazníky a nabídne jiná kola, ale podstata designu konceptu zůstane zachovaná. Celkově se pravděpodobně bude jednat o zmenšenou verzi nového modelu EV5/EV5 GT, který se do Spojených států nedostane.

Nové snímky

Ačkoli se nové snímky zaměřují pouze na exteriér, Concept EV3 se obnažil na snímcích, které ukazují minimalistickou kabinu téměř bez fyzických ovládacích prvků. Je nepravděpodobné, že by následná sériová verze byla takto strohá, zejména proto, že korejské značky do svých nejnovějších vozů stále umisťují tlačítka a knoflíky ze staré školy.

Platforma z modelů EV6 a EV9

Přestože zdědí platformu E-GMP po větších modelech EV6 a EV9, novinka pravděpodobně nebude mít 800voltovou architekturu. Místo toho prý začne používat 400voltovou konfiguraci, podobně jako EV5. V důsledku toho neočekávejte ultrarychlé nabíjení. EV5, který se neobjeví v USA, slibuje nabití z 30 na 80 % za 27 minut. Model EV6 zvládne 10 až 80 % za 18 minut.

Cena a výroba?

Vzhledem k tomu, že Kia ukázala koncept v Los Angeles, dávalo by smysl přivézt EV3 do Spojených států. Když crossover debutoval, řekl vedoucí globálního produktového týmu Min Woo Park webu InsideEVs: „Stále to studujeme.“

Vzhledem k tomu, že Kia ukázala koncept v Los Angeles, dávalo by smysl přivézt EV3 do Spojených států
Nová Kia EV3

V současné době se však jedná o nový model. Minulý měsíc Automotive News uvedl, že by model mohl stát kolem 32 000 dolarů (741 000 korun). Aby měl nárok na plnou pobídku 7 500 dolarů, musel by se vyrobit v Severní Americe.

Podle AN by se model EV3 mohl montovat v továrně Kia v mexickém Monterrey, kde se začne vyrábět i nový model K4.

Za předpokladu, že bude mít nárok na federální daňovou úlevu, by to snížilo startovací cenu na 24 500 dolarů. I když se nezačne vyrábět na místě, daňový odpočet bude možné uplatnit v případě leasingu.