Eviation navýšila objednávky elektrických letadel

Výrobce elektrických letadel Eviation se sídlem v Seattlu oznámil, že objednávky na jeho 9 místné elektrické letadlo Alice přesáhly 48 786 milionů Kč. Což znamená, že po prvním letu Eviation navýšila objednávky na elektrické letadla.

Společnost Eviation se sídlem v Arlingtonu ve státě Washington nedávno dokončila první let svého elektrického letadla Alice a to na mezinárodním letišti Grant County. Let znamenal první plně elektrické letadlo pro dojíždění, které prošlo tímto testem, a začíná tak nová fáze vývoje letadla.

Eviation po prvním letu navýšila objednávky

elektrické letadlo alice eviation; Eviation navýšila objednávky elektrických letadel
Elektrické letadlo Alice Eviation

Další na řadě je proto certifikační program na delší cestě k dokončení Entry into Service (EIS).

Přestože Eviation Alice teprve nedávno dokončila svůj první let, kniha objednávek Eviation už je přeplněná. Mezi zákazníky patří americké regionální letecké společnosti Cape Air a Global Crossing, dále i německý letecký operátor EVIA AERO, ale i středoamerická společnost GlobalX a mezinárodní kurýr DHL sídlící v Německu.

Významný obchodní milník společnosti

„Naše kniha objednávek, která překročila hranici 48 786 milionů Kč, je tak významným obchodním milníkem,“ řekl Gregory Davis. Prezident a generální ředitel společnosti Eviation.

„Tento úspěch ukazuje, že Alice vede v tomto odvětví a mimo jiné uspokojuje dlouho očekávanou tržní poptávku po letech s nulovými emisemi uhlíku.“

„Již jsme svědky rostoucího volání cestujících po celosvětovém udržitelném letectví, kterému odpovídá stále silnější přístup regulačních orgánů. Objednávkou Eviation Alice se naši prozíraví zákazníci moudře staví do budoucnosti.“

Levný provoz, špičková technologie a hlavně žádné uhlíkové emise

Eviation Alice byla od základu postavena na al-elektrickém pohonu, neprodukuje tak žádné uhlíkové emise a její provoz za letovou hodinu je tak výrazně levnější ve srovnání s lehkými tryskami nebo špičkovými turbovrtuly.

Stejně jako u řady elektromobilů je Eviation Alice také tišší na provoz. To umožní více letům vstoupit do měst a komunit, kde mimo jiné hraje roli hluk.

Zdroj: thedriven, TowPoint