Osvěžení dodávek střední velikosti Mercedes

Mercedes-Benz Vans představí architekturu Van Electric Architecture v roce 2026. Mezitím připravuje osvěžení dodávek střední velikosti

Mercedes-Benz Vans představí svou elektrickou architekturu Van Electric Architecture (VAN.EA) v roce 2026. Avšak mezitím pro rok 2024 Mercedes připravuje osvěžení dodávek střední velikosti. Třída V, V Marco Polo, Vito, e-Vito a EQV se dočkají aktualizací zvenčí i zevnitř, aby si udržely konkurenceschopnost v náročném segmentu. V závislosti na stupni výbavy mají nyní některé z dodávek v masce chladiče zabudované četné třícípé hvězdy, které odrážejí nedávné vozy, jako je nová třída E.

Osvěžení dodávek Mercedes

Když už mluvíme o mřížce chladiče, ta má nyní u tříd V, V Marco Polo a EQV podsvícený obrys LED, zatímco luxusní model třídy V Exclusive dostal poprvé klasickou vztyčenou hvězdu na kapotě. Vícepaprskové LED světlomety se dodávají buď standardně, nebo na přání, zatímco zadní LED světla prošla modernizací se ztmaveným obrysem.

Když už mluvíme o mřížce chladiče, ta má nyní u tříd V, V Marco Polo a EQV podsvícený obrys LED, zatímco luxusní model třídy V Exclusive dostal poprvé klasickou vztyčenou hvězdu na kapotě
Po dlouhé době se na kapotě objevila vztyčená hvězda

Pokud si vyberete některý z modelů třídy V nebo EQV, získáte chromované ozdobné lišty s nápisy Mercedes-Benz. Změny zvenčí doplňuje pět nových barev laku a několik aerodynamicky optimalizovaných kol z lehkých slitin o velikosti 17, 18 a 19 palců.

Interiér

Při vstupu do interiéru dostanou všechny dodávky nejnovější informační a zábavní systém MBUX. Vito, e-Vito má nyní 5,5″ barevný přístrojový panel a 10,25″ dotykový displej. Třída V, V-Class Marco Polo a EQV se mohou pochlubit dvojicí 12,3″ displejů.

Třída V, V-Class Marco Polo a EQV se mohou pochlubit dvojicí 12,3" displejů
Interiér modelu EQV

V modernizované středové konzole je umístěná volitelná podložka pro bezdrátové nabíjení. K dispozici jsou nové vychytávky, jako je vyhřívaný volant, bezklíčové startování, 64barevné ambientní osvětlení a tlumené zadní osvětlení pro noční jízdu.

Další vylepšení

Do budoucna Mercedes vybavuje třídy V a EQV standardně levými posuvnými dveřmi. Elektrická parkovací brzda je standardem i pro užitkové verze vybavené automatickou převodovkou. Jinde nyní funguje aktivní brzdový asistent i v křižovatce.

Do budoucna Mercedes vybavuje třídy V a EQV standardně levými posuvnými dveřmi
Vylepšený model EQV s posuvnými dveřmi

Lze si také objednat adaptivní Multibeam LED světlomety s 84 individuálně nastavitelnými LED diodami. Dodávky střední třídy dostaly přepracovaný parkovací paket s 360stupňovou kamerou a asistent pro manévrování s přívěsem pro vozidla vybavená závěsem pro přívěs a automatickou převodovkou.

Německá luxusní značka popisuje aktualizované dodávky jako mezikrok na cestě k plné elektrifikaci. Mercedes-Benz Vans předpokládá, že do konce desetiletí by měly elektrické vozy tvořit více než polovinu celkového prodeje.

Zdroje: motor1, Vapol