MG oficiálně představuje elektrický poklop MG4

MG4 se oficiálně naplánovalo na vydání MG Australia v první polovině roku 2023. Dosud se však nezveřejnily úplné australské specifikace – ale specifikace pro Spojené království byly právě oznámeny.

Vzhledem k tomu, že Spojené království je také trhem s pravostranným řízením, MG4 by tam mělo poskytnout další vodítka. MG4 je nyní k dispozici pro předobjednávku, přičemž dodávky začnou začátkem roku 2023 a místní média se těší dobrému rapu.

MG4 se jeví mimochodem prvním MG, který má založení na jejich MSP (Modular Scalable Platform) pouze pro EV. Jelikož se jedná o platformu pouze pro elektromobily, nebude mít žádnou variantu ICE (spalovací motor). A to na rozdíl od MG ZS – a signalizuje záměr MG stát se do roku 2027 značkou pouze pro elektromobily.

Být platformou pouze pro elektromobily také znamená, že velkou část prostoru dříve potřebného pro motor, převodovku a palivovou nádrž lze přemístit do prostoru pro cestující. Což dává elektromobilům postaveným na vyhrazených platformách kvalitu podobnou Tardis. 

MG oficiálně představuje poklop pro britský automobilový trh

Rozložení MG4 MSP.  Obrázek: MG Motors
Rozložení MG4 MSP

Stejně jako na všech dosavadních trzích má britský MG4 nabízet dvě kapacity baterií: 51 kWh „standardní řada“ a 64 kWh „dlouhý dojezd“.

Na rozdíl od evropského trhu však verze pro Spojené království má k dispozici dvě (spíše než tři) specifikace: SE, kterou lze objednat s možností baterie a Trophy. A to k dispozici pouze s baterií s dlouhým dosahem.

Výkon u verze s dlouhým dojezdem je 150 kW, točivý moment 250 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy. Zde stojí za zmínku, že britská (a evropská) tažná kapacita se specifikuje jako maximum 500 kg. A můžeme jen doufat, že to MG přenese do Austrálie.

Cena za MG4 se zdá také velmi zajímavá. S tím, jak se na trh dostává více modelů ve větším počtu, úspory z rozsahu (a konkurence) si uvědomují dlouho hledané snížení cen, na které mnoho potenciálních kupců EV čeká. Ve standardní výbavě SE se MG4 svými specifikacemi a cenou příznivě srovnává s nedávno dodaným BYD Atto 3.

Pokud by se britská silniční cena MG4 ve výši 735 000 Kč přenesla na australský trh, když dorazí příští rok. Podkopalo by to Atto 3. Což by z MG4 potenciálně udělalo dosud nejlevnější elektromobil na australském trhu.

Obrázek: MG Motors

Zdroj: thedriven, TowPoint