Nové pneumatiky Pirelli pro Ferrari Enzo

Výroba nových pneumatik pro starší vozy je obtížnější, než si myslíte. Pirelli ve středu oznámilo, že vyrábí novou pneumatiku pro Ferrari Enzo

Výroba nových pneumatik pro starší vozy je obtížnější, než si myslíte. Pro optimální výkon chcete použít dezén a konstrukční postupy, které se původně používaly pro daný vůz, a pro vzhled chcete, aby se vzhled co nejvíce blížil sériovému. Moderní směsi však přinášejí obrovské zlepšení bezpečnosti, ovladatelnosti a kvality jízdy. Ideální je kombinovat vzhled a konstrukci ze staré školy s moderní gumou. Společnost Pirelli ve středu oznámila, že vzniknou nové pneumatiky pro Ferrari Enzo.

O nových pneumatikách od Pirelli

I když je těžké si představit Enzo jako „starý vůz“, supersport s motorem V-12 se poprvé představil na trhu před více než 20 lety. Nové pneumatiky Pirelli P Zero Corsa System pro Enzo se dodávají v OEM rozměrech – vpředu 245/35ZR19, vzadu 345/35ZR19 – a vypadají úplně stejně jako pneumatiky na původním voze. Ve skutečnosti se však jedná o nové pneumatiky vyvinuté ve spolupráci společností Pirelli a Ferrari.

Ferrari vyrobilo pouze 399 exemplářů modelu Enzo, takže trh s těmito pneumatikami nedosahuje velkých rozměrů
Legendární Ferrari Enzo dostane nové pneumatiky

Vývoj a výroba nové pneumatiky je nelehký úkol, zvláště když se má vyrábět jen v malém množství. Ferrari vyrobilo pouze 399 exemplářů modelu Enzo, takže trh s těmito pneumatikami nedosahuje velkých rozměrů.

Pneumatiky v rámci programu Collezione

Pirelli vyrábí řadu nových pneumatik pro staré vozy v rámci svého programu Collezione. Můžete si pořídit nové pneumatiky CN36 o šířce 185 mm pro svou ranou 911 nebo šíleně široké Cinturato P7 pro svůj Countach Quattrovalvole. (Podobný program má i výrobce pneumatik Michelin.)

Italská společnost Pirelli již vyrobila nové pneumatiky starého vzhledu pro vozy F40 a F50. Navíc v rámci této nové spolupráce jim Ferrari dalo oficiální požehnání. Obě společnosti také oznámily, že se chystá pneumatika pro 288 GTO, Cinturato P7 v neobvyklém rozměru 225/50R16 vpředu, 265/50R16 vzadu.

Pirelli ani Ferrari neoznámily cenu ani datum dostupnosti pneumatik Enzo. Dovedeme si však představit, že si za nové pneumatiky rozhodně připlatíme. A to dokonce stovky dolarů za kus. Nicméně, jestli si můžete pořídit Ferrari Enzo, určitě máte i dostatek peněz i na kvalitní obutí.