Pneumatika BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 má nového nástupce

Pneumatika BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 má v terénní komunitě dobrou pověst. Nyní přichází dlouho očekávané pokračování v podobě modelu KO3

Pneumatika BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 má v terénní komunitě dobře vybudovanou pověst. Nyní přichází dlouho očekávané pokračování v podobě modelu KO3.

Společnost BFGoodrich čerpá ze zkušeností, které získala u svého předchůdce za více než 10 let. U své nové generace terénních pneumatik slibuje zlepšení ve všech oblastech. A do začátku roku 2026 se začne prodávat ve více než 100 rozměrech, které vyhovují různým vozidlům.

Pneumatika KO3 – v čem se liší oproti KO2?

Pneumatika KO3 má nový dezén běhounu navržený pro lepší opotřebení, zejména na štěrkovém povrchu. BFGoodrich uvádí, že stopa s 3D uzamykatelnými lamelami v celé hloubce pomáhá podporovat rovnoměrné opotřebení v průběhu času.

Oproti modelu KO2 se zlepšila také trakce na blátě a sněhu; nová pneumatika získala třívrcholové hodnocení Mountain Snowflake pro použití na těžkém sněhu. Ozubená ramena pneumatiky a bláto-fobní lišty jsou speciálně odkazované na lepší trakci.

BFGoodrich uvádí, že stopa s 3D uzamykatelnými lamelami v celé hloubce pomáhá podporovat rovnoměrné opotřebení v průběhu času
Model KO2 nahradá nová pneumatika KO3

Lepší je také odolnost, částečně díky nové směsi pneumatiky speciálně navržené pro použití v terénu. Podle společnosti BFGoodrich si pneumatika vysloužila označení Baja Champion díky své odolnosti bočnic. To vše podporuje záruka 50 000 mil (80 000 km).

Nová pneumatika na trhu

Nová pneumatika se objeví na trhu v květnu ve 13 rozměrech od 305/70R16 po 295/60R20. Dalších 17 rozměrů se objeví v srpnu a v říjnu bude KO3 k dispozici pro 22palcová kola. Zavádění skončí v roce 2026, kdy má být k dispozici více než 100 rozměrů pro všechny typy pneumatik, od pickupů a SUV až po závodní stroje postavené na zakázku.

„Legendární houževnatost pneumatik BFGoodrich se stala ještě tvrdší díky vytvoření pneumatiky All-Terrain KO3,“ řekl Harold Phillips, globální generální ředitel společnosti BFGoodrich.

„Za 10 let od uvedení pneumatiky KO2 na trh jsme se věnovali závodění a výzkumu, takže do vývoje pneumatiky KO3 se vložilo deset let dat, zpětné vazby, technologií a zkušeností. Jsme sami sobě konkurencí a věděli jsme, že musíme posunout terénní pneumatiku na jinou úroveň. Těšíme se, co naši zákazníci s pneumatikou KO3 provedou. A to jak při práci, tak i při zábavě.“