Mazda CX-70 se v USA objeví během tohoto roku

Společnost Mazda má v plánu rozšířit svou řadu o další crossover. Má se jmenovat CX-70 a začne používat platformu CX-90

Mazda dnes uvedla na trh CX-90, ale nemá to být jediný nový model, který automobilka letos odhalí. Společnost Mazda má v plánu rozšířit svou řadu o další crossover. Má se jmenovat CX-70 a začne používat platformu CX-90. Měl by být také menší než nejnovější crossover společnosti a nabídne dvě řady sedadel.

Mazda CX-90

CX-90 se stane prvním americkým setkáním s mild-hybridním přeplňovaným 3,3l řadovým šestiválcovým motorem automobilky. Avšak se nemá jednat o jediný model s tímto motorem.

Pohonné ústrojí poskytuje kombinovaný výkon 340 koní (253 kilowattů) a točivý moment 500 Nm
Plánovaný model CX-70 má stát na platformě vozu CX-90

Pohonné ústrojí poskytuje kombinovaný výkon 340 koní (253 kilowattů) a točivý moment 500 Nm. Mazda činí pohon všech kol standardním prvkem v celé řadě bez ohledu na výběr motoru. Automobilka také nabízí crossover s plug-in hybridním nastavením, které spojuje 2,5l čtyřválec s 17,8 kWh baterií a elektromotorem pro vyvinutí výkonu 323 k (241 kW) a točivého momentu 501 Nm.

Nová Mazda CX-70

Mazda pravděpodobně použije dva motory v nové CX-70, ale o modelu toho víme jen málo. Když Mazda uvedla na trh model CX-60 v Austrálii, uvedla jej na trh s 3,3l benzínovým motorem. Mluvčí společnosti řekl pro CarExpert, že do USA CX-70 dorazí s různými specifikacemi.

Mazda pravděpodobně použije dva motory v nové CX-70, ale o modelu toho víme jen málo
Mazda CX-90

Automobilka by mohla dát každému hnacímu ústrojí nové ladění pro menší crossover a přidat vzdálenost mezi ním a CX-90 v sestavě. Není také jasné, jak by měl CX-70 vypadat ve srovnání s jeho platformovým kolegou. Mnoho z nejnovějších modelů Mazdy sdílí podobné stylové motivy a očekáváme, že CX-70 půjde touto cestou. Prezident a generální ředitel Mazdy pro Severní Ameriku Jeff Guyton pro Autoblog řekl, že stará CX-7, která se vyráběla od roku 2006 do roku 2012, je nejblíže CX-70.

Uvedení vozu CX-70 na trh

Guyton publikaci řekl, že Mazda letos vydá CX-70. Přesné datum bohužel automobilka neuvedla. Také nevíme, kdy se CX-90 začne prodávat jindy než někdy koncem tohoto roku. Mazda je malá automobilka v přeplněném průmyslu a styl je jedním ze způsobů, jak vyniknout. Nyní potřebuje dostat tyto čerstvé modely do showroomů, aby si je zákazníci mohli koupit.

Zdroje: motor1, Vapol