CLE53 Cabriolet: Mercedes-AMG dodal kabrioletu výkon 443 koní

Pokochejte se pohledem na Mercedes-AMG CLE53 Cabriolet, který kombinuje výkon 443 koní s možností cestování pod širým nebem

První verze AMG nové třídy CLE debutovala na konci roku 2023 a nyní je čas na trochu jiný pohled na věc. Pokochejte se pohledem na Mercedes-AMG CLE53 Cabriolet, který kombinuje výkon 443 koní s možností cestování pod širým nebem.

Pod kapotou kabrioletu CLE53

Tento výkon pochází ze stejného přeplňovaného řadového šestiválce o objemu 3,0 litru, který se používá v modelu s pevnou střechou. Tato funkce dočasně zvyšuje maximální točivý moment na 443 N.m. Tento vrchol je ve skutečnosti plošina, která poskytuje konstantní tah od 2 200 do 5 000 otáček za minutu.

Výkon se přenáší přes devítistupňovou automatickou převodovku, která pohání všechna čtyři kola prostřednictvím systému 4Matic
Pod kapotou Cabrioletu se nachází stejný motor jako u modelu s pevnou střechou

Výkon se přenáší přes devítistupňovou automatickou převodovku, která pohání všechna čtyři kola prostřednictvím systému 4Matic. Kabriolet je o něco pomalejší než verze s pevnou střechou. Z 0-100 km/h zrychlí za 4,1 sekundy. Elektronicky omezená maximální rychlost 249 km/h zůstává stále stejná.

Vizuální stránka CLE53 Cabriolet

Po vizuální stránce sdílí CLE53 Cabriolet stejné úpravy karoserie s kupé. Oproti standardnímu modelu je vpředu i vzadu o něco širší a díky tomu dostal blatníky specifické pro AMG. Příď má sportovní masku chladiče s mřížkou Panamericana a na zádi najdete čtveřici oválných koncovek výfuku specifických pro AMG.

Na co se můžeme těšit uvnitř vozu

Pokud se přesuneme dovnitř, mezi vylepšení AMG patří speciální displeje pro řidiče s úhlopříčkou 12,3 palce a středový displej s úhlopříčkou 11,9 palce, zatímco sedadla dostala speciální označení. Na přání jsou k dispozici vylepšená sedadla AMG Performance s agresivnějšími opěrkami.

Pokud se přesuneme dovnitř modelu CLE53, mezi vylepšení AMG patří speciální displeje pro řidiče s úhlopříčkou 12,3 palce a středový displej s úhlopříčkou 11,9 palce
Interiér nového modelu bez střechy

Přidané polstrování se může hodit. CLE53 má zesílený podvozek, který se má vyrovnat se ztrátou střechy, a odpružení AMG Ride Control je součástí standardní výbavy. Standardem je také řízení zadní nápravy, které se pod rychlostí 96 km/h dokáže natočit naproti předním kolům až o 2,5 stupně. Nad touto rychlostí se zadní kola natáčejí rovnoběžně s předními až o 0,7 stupně. Podle Mercedesu to zajišťuje větší směrovou stabilitu při vyšších rychlostech.

Systémy Airscarf a Aircap

Stejně jako u stávajícího modelu CLE-Class Cabriolet udržuje verze AMG řidiče a spolujezdce na předních sedadlech v teple pomocí systémů Airscarf a Aircap. Systém Airscarf, který je u modelu CLE53 součástí standardní výbavy, fouká teplý vzduch na krk osob sedících vpředu.

Systém Aircap využívá deflektory na čelním skle a zadních opěrkách hlavy k odvádění vzduchu nad otevřenou střechu, čímž zabraňuje bzučení při spuštěné střeše. Střecha vznikla z látkové konstrukce, kterou lze provozovat při rychlostech do 60 km/h. Otevírá se a zavírá přibližně za 20 sekund.

A cena?

Ceny modelu Mercedes-AMG CLE53 Cabriolet 2025 zatím neznáme. Víme však cenu modelu CLE 450 v nejvyšší výbavě, která začíná na 77 600 dolarech (1 800 000 korun).