Apple CarPlay Aktualizováno

Rozšíří jej do sdružených přístrojů. Nadále zobrazuje údaje o jízdě ale přidá i něco navíc. Nová generace Apple CarPlay může zobrazovat na více obrazovkách a zobrazovat informace jako rychlost jízdy, stav paliva a další. Oznámil dnes Apple na své akci WWDC 2022.

Samotný Car Play je velmi využívaná vymoženost, která ulehčuje život nejednomu řidiči. Je již samozřejmostí, že při nasedání do auta začne automaticky hrát Vámi preferovaná hudba, nebo podcast.

Apple CarPlay
Apple CarPlay

I když vestavěné informační a zábavní systémy v současných nových vozech bereme jako samozřejmost, mnoho řidičů, pokud jimi jejich vůz vybavili, se nakonec při zábavě a navigaci spoléhá spíše na CarPlay. V současné době CarPlay omezili na tyto funkce na středové obrazovce, ale brzy jej rozšíří i za volant. Na dnešní celosvětové vývojářské konferenci společnosti Apple odhalil technologický gigant ze Silicon Valley aktualizace nové generace CarPlay. Tyto aktualizace přijdou ve velmi blízké budoucnosti.

Hlavní novinka – že CarPlay nyní zvládne zobrazovat obsah na více obrazovkách v kabině vozidla. Takže digitální ukazatele se nyní mohou připojit k obrazovkám infotainmentu s grafikou navrženou společností Apple. CarPlay využívá údaje o vozidle k zobrazení rychlosti, stavu paliva a měření teploty motoru. Také umožní uživatelům ovládat nastavení včetně rádia nebo klimatizace.

CarPlay také umožní řidičům přizpůsobit si přístrojovou desku přidáním widgetů, jako jsou aplikace Počasí nebo Hudba, na palubní desku. Video zveřejněné na Twitteru z konference dává ochutnat, jak nová grafika CarPlay vypadá, a další informace přijdou brzy. Společnost Apple rovněž uvedla, že vozidla, která budou vybavena novou generací CarPlay, začnou být potvrzována koncem příštího roku.

Zdroje: Vapol, Car and Driver