Ducati Corse potvrzuje Pirra do roku 2026

Apulský jezdec, klíčový muž ve vývoji Desmosedici GP, podepsal novou tříletou smlouvu s výrobcem Borgo Panigale. Ducati Corse tedy oznámila, že Michele Pirro se stane i nadále testovacím jezdcem výrobce Borgo Panigale po další tři roky. Tedy do konce roku 2026.

Michele, původem ze San Giovanni Rotondo a devítinásobný italský šampion, přispěl tak zásadním způsobem k vývoji Desmosedici GP za posledních jedenáct let. Podílel se také na vývoji Ducati MotoE, který debutoval v Le Mans. Tedy prvním závodem mistrovství světa FIM MotoE.

Kromě toho, že se Michele zúčastnil nesčetných testovacích jízd s testovacím týmem Ducati a závodil v italském šampionátu Superbike s Panigale V4 R, se také zůčastnil mnoha Grand Prix MotoGP. A zúčastní se i příští GP Itálie, která se plánuje od 9. do 11. června v Mugellu.

Michele Pirro, tým Ducati
Michele Pirro, tým Ducati

,,Jsme velmi rádi, že můžeme na další tři roky opět počítat s Michelem. Pirro začal svou práci jako testovací jezdec před jedenácti lety. Takže není žádný jiný jezdec, který by znal naši Desmosedici GP tak dobře jako on. Cílem se stává i nadále růst a spolehnout se na skvělé zkušenosti. Michele se stává určitě výhodou v naší vývojové práci,“ řekl generální manažer z Ducati Corse, Gigi Dall’Igna.

Ducati Corse

,,Moje sportovní kariéra se nesla ve jménu Ducati a neumím si sebe představit v jiné barvě než v červené barvě domu Borgo Panigale. Přišel jsem sem v roce 2013, v letech, které byly pro Ducati Corse pravděpodobně nejtěžší, ale nyní zažívám ty nejlepší časy“, dodal Michele Pirro.

,,Jsem velmi hrdý na to, co jsme společně dokázali, a na to, že jsem mohl úzce spolupracovat s novou generací italských jezdců: vždy se od nich učím něco nového. Jako vždy udělám vše pro to, abych i nadále přispíval k vývoji Desmosedici GP a Panigale V4. Děkuji Claudiovi, Gigi, Paolovi a Davidovi a všem lidem, kteří mi důvěřují. Vždy jděte na Ducati!“ uzavřel apulský jezdec.

Michel Pirro, tým Ducati
Michel Pirro, tým Ducati

Zdroj: motorsport, Vapol