Hyundai Tucson 2025 N Line dorazí s úpravami zvenčí i zevnitř

Hyundai odhalil nový Tucson ve sportovním provedení N Line pro rok 2025. Pagani má rovněž nové video, jak se u AMG vyrábí V12 pro model Utopia

Hyundai odhalil nový Tucson ve sportovním provedení N Line pro rok 2025. Pagani má rovněž nové video, které ukazuje, jak se V12 v modelu Utopia vyrábí u AMG.

Hyundai Tucson

Poté, co Hyundai Europe zveřejnil snímky faceliftu modelu Tucson ještě před jeho oficiální premiérou, jsou nyní k dispozici další fotografie. U příležitosti uvedení modernizovaného kompaktního crossoveru na domácí trh Hyundai ukazuje model N Line. Snímek ukazuje nenápadně upravené světlomety nižších výbavových stupňů a navíc odlišnou mřížku chladiče oproti modelu před faceliftem.

Tucson N Line jezdí na exkluzivních 19palcových kolech
Hyundai Tucson 2025 N Line

Tucson N Line jezdí na exkluzivních 19palcových kolech a přichází s upraveným předním nárazníkem. Další snímek poprvé ukazuje běžnou variantu (s pohonem všech kol) zezadu. Zadní část může vypadat prakticky identicky, ale spodní světla byla přepracována, protože vodorovná lišta uvolnila místo většímu sdruženému světlu. Zmizel také kosočtvercový vzor nárazníku.

Změny uvnitř vozu Tucson

Hyundai Tucson 2025, který zatím není potvrzený pro Spojené státy, má konvenčnější tlačítka než dříve. Kromě toho byl volič převodovky přemístěný na sloupek volantu, zatímco dva 12,3palcové displeje jsou po vzoru posledních modelů Hyundai. Na volantu již také nenajdete znak H; nahradily jej čtyři tečky představující morseovku pro písmeno „H“. Panel pro nastavení klimatizace dostal také nové aktualizace a nyní je zde „plovoucí“ konzola.

Na volantu již také nenajdete znak H; nahradily jej čtyři tečky představující morseovku pro písmeno "H"
Interiér nabízí dva nové 12,3″ displeje

Kabina by nyní měla být také tišší. Hyundai rozšiřuje dvojité laminátové sklo z čelního skla na okna předních dveří. Na přední nápravu instaluje dvoustupňové tlumiče, zatímco interiér dostane hrubší koberec na podlaze. Kromě toho je v ochranném krytu předních kol, ve spodní části sedadla řidiče a ve sloupcích B a C více materiálu izolujícího hluk.

Konec spalovacích motorů a nový V12

Stále přísnější emisní předpisy postupně zabíjí velké motory. Éra spalovacích motorů s dvouciferným počtem válců skončí spíše dříve než později – ale Mercedes se stále drží na uzdě. Ačkoli AMG s motorem V12 už neexistuje, dvanáctiválcové monstrum je stále k dispozici v Maybachu třídy S, modelu S680.

Kromě toho lidé z Affalterbachu vyrábějí na zakázku dvanáctiválec pro Pagani, který by měl pohánět jeho superauto Utopia. Nové video, které italský výrobce supersportů zveřejnil, ukazuje, jak dvoulitrový šestiválec s turbodmychadlem ožívá a dosahuje mohutného výkonu 852 koní a 811 N.m. A co víc, tento obrovský motor lze mít se sedmistupňovou manuální převodovkou. Navíc, řidiči si mohou v novém supersportu s motorem V12 sami řadit.

Výroba motoru V12 od AMG

Je to motor AMG skrz naskrz, ručně montovaný jediným zaměstnancem, který se podepisuje svým jménem jako důkaz kvalitního řemeslného zpracování. Zábavný fakt – místo něj mohla mít Utopia hybridní osmiválec. Horacio Pagani loni prozradil, že společnost má přístup k motoru AMG o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly v hybridní konfiguraci. Tato elektrifikovaná pohonná jednotka by v supersportu s pohonem AWD dosahovala výkonu kolem 1 000 koní. Pagani se však nakonec rozhodl ponechat V12 a pohon RWD.

Pagani

Výsledný vůz je lehčí díky pozoruhodně nízké suché hmotnosti 1280 kg. Pagani provedlo simulaci kola na Nürburgringu s těžším hybridním modelem V8 Utopia a výpočty ukázaly, že by byl asi o pět sekund pomalejší. Nakonec zvítězil lehčí a rychlejší model V12.