Nissan GT-R 2025 se vrací s modrým interiérem v edici Premium

Japonská automobilka Nissan představila nový model GT-R 2025 v Japonsku. Stárnoucí model se začne prodávat už v červnu

Nissan představil GT-R 2025 v Japonsku a stárnoucí supersport se začne prodávat již letos v červnu. Jediná mechanická změna se týká modelů Premium Edition T-spec a Track Edition. Tyto modely zdědily hardware ze speciální edice Nismo; pístní kroužky s vyváženou hmotností, ojnice a klikové hřídele. Dokonce dostanete hliníkovou plaketu označující, kdo vůz postavil, spolu se zlatě zbarveným štítkem s číslem podvozku.

Edice Premium s interiérem Blue Heaven

Pokud se rozhodnete pro edici Premium, můžete si ji nyní objednat s interiérem Blue Heaven. Tento stupeň výbavy úctyhodného supersportu stojí 105 400 dolarů (2 438 000 korun). K dispozici je však i levnější verze Pure Edition za 97 700 dolarů (2 260 000 korun). Nejdražší z této skupiny je speciální edice Nismo za 207 000 dolarů (4 788 000 korun).

Omezený počet kusů

Nissan již přijímá objednávky na GT-R 2025 v Japonsku. Společnost upozorňuje, že výroba bude omezená natolik, že možná bude muset odmítnout objednávky, pokud poptávka převýší nabídku. Tato poznámka pod čarou v tiskové zprávě nahrává zvěstem o tom, že R35 po tomto modelovém roce zanikne. Japonské vydání Mag-X minulý týden informovalo o tom, že rok 2025 má být posledním modelovým rokem. Dále se zde zmínili o tom, že se výroba omezí na určitý počet kusů.

Pokud se rozhodnete pro edici Premium, můžete si ji nyní objednat s interiérem Blue Heaven
Verze Premium nabízí modrý interiér

Nissan neuvádí, kolik vozů GT-R ve specifikaci JDM pro rok 2025MY vyrobí, ale Mag-X tvrdí, že by se mělo jednat o pouhých 1 500 kusů. 300 z nich by měl být derivát Nismo. Japonský časopis tvrdí, že Nissan informoval prodejce, že výroba supersportu skončí, protože společnost nebude schopna v budoucnu zajistit některé díly.

Vyrobit se má pouze omezený počet tohoto vozu
Nissan GT-R 2025 v modrém provedení

Když se zpráva minulý týden objevila, mluvčí společnosti se k tomu odmítl vyjádřit. Přinejmenším jedna část zprávy Mag-X se nyní potvrdila, protože výroba modelu GT-R 2025 bude skutečně omezena. Tedy alespoň pro japonský trh.

Model Nissan R35 se vyrábí již od roku 2000

Model R35 se vyrábí od prosince 2007, ale jeho vývoj začal již v roce 2000. Existovaly dva koncepty, které předznamenávaly produkční model. Jeden se objevil na tokijském autosalonu v roce 2001 a GT-R Proto na stejné akci konané v roce 2005. Konceptem Hyper Force, který se představil na loňském přejmenovaném veletrhu Japan Mobility Show, Nissan důrazně naznačil, že se má jednat o plně elektrický model GT-R. Ten se označuje za „hmatatelný sen, kterého chceme dosáhnout do konce desetiletí“.

Jestli R36 přijde v roce 2030 a R35 letos odejde, Nissan se obejde na dobu pěti let bez vlajkového sportovního vozu ve své nabídce. V ideálním případě se do konce desetiletí objeví další GT-R se spalovacím motorem, který doplní elektromobil.

Zdroje: motor1, TowPoint