EnerVenue zajišťuje objednávku 250 MWh baterie

Společnost EnerVenue souhlasila s dodávkou baterií společnosti Green Energy Renewable Solutions pro námořní aplikace, staveniště a další

Společnost EnerVenue souhlasila s dodávkou baterií společnosti Green Energy Renewable Solutions pro použití v přizpůsobených stavebních blocích pro námořní aplikace, staveniště a další projekty těžkého průmyslu. Dohoda představuje čtvrtý velký obchod EnerVenue s dodávkami baterií od zahájení provozu v roce 2020.

EnerVenue

EnerVenue, americký startup s nikl-vodíkovými bateriemi, který započal výrobu na vrcholu pandemie v létě 2020, podepsal rámcovou smlouvu o dodávkách se společností Green Energy Renewable Solutions. Na základě této smlouvy má společnost obstarávat a dodávat 250 MWh baterie v průběhu příštích tří let.

Společnost dodá 50 MWh kapacity v roce 2023, 100 MWh v roce 2024 a 100 MWh v roce 2025. Mateřská společnost Green Energy, Nicon Industries A/S – výrobce oceli a hliníku ve větrném, offshore a námořním průmyslu – si klade za cíl podle prohlášení společnosti vybudovat během tříletého období 1 GW úložných projektů.

„Technologie EnerVenue se vyznačuje výjimečnou životností a odolností s minimální potřebou údržby. Její protipožární vlastnosti jsou zvláště důležité v našich očekávaných aplikacích,“ řekl Henrik Jensen, generální ředitel Nicon Industries.

Nikl-vodíkové baterie

EnerVenue tvrdí, že její nikl-vodíkové baterie mají životnost více než 30 let. A to prostřednictvím více než 30 000 cyklů, aniž by došlo k degradaci, spolu s přebíjením, nadměrným vybíjením a schopností hlubokého cyklu. Společnost také tvrdí, že náklady na kilowatthodinu jsou nízké, stejně jako investiční náklady, které překonávají lithium-iontové baterie.

Na rozdíl od lithium-iontových, kov-vodíkové baterie vynikají provozem v podmínkách extrémního tepla a extrémního chladu, tvrdí společnost. Řešení optimálně funguje při okolních teplotách. Z tohoto důvodu je baterie údajně bez rizika požáru nebo tepelného úniku a neobsahuje žádné toxické materiály, takže je recyklovatelná.

Tyto vlastnosti jsou zvláště důležité pro bezpečnost a shodu v námořních a pobřežních projektech. Zde společnost Nicon plánuje nasadit úložná řešení v dlouhodobém horizontu. Baterie se mají zpočátku nasadit na pevnině pro velké stavební projekty a projekty těžkého průmyslu, zabalené do přizpůsobených stavebních bloků. Řešení musí splňovat certifikaci DNV a certifikační mandáty CE, aby se mohly nasadit na offshore a námořním trhu.

Další projekty

„Do roku 2024 se mají vysokozdvižné vozíky Nicon přeměnit z fosilních paliv na elektrickou energii a začnou se nabíjet bateriovými kontejnery Green Energy,“ řekl Jens Juul, COO společnosti Nicon. „Navíc energie potřebná pro naše námořní upevňovací práce na plavidlech pro instalaci větrných elektráren se začne dodávat z našich vlastních bateriových kontejnerů nabíjených přes noc obnovitelnou energií pocházející z větrných farem.“

V červnu společnost EnerVenue souhlasila s tím, že poskytne 460 MWh svých baterií společnosti Sonnell Power Solutions. A to pro rozsáhlé obnovitelné a skladovací aplikace v Portoriku. V květnu Pine Gate zakoupila 2,4 GWh baterií společnosti. Na jaře 2021 společnost podepsala svou první velkou distribuční smlouvu s hongkongským Towngasem.

Zdroje: pv-magazine, Vapol