Nio EL8 je luxusní šestimístné elektrické SUV pro Evropu

EL8 je vlajkovou lodí značky Nio v Evropě a slibuje nejen dostatek vnitřního prostoru, ale také pokročilé bezpečnostní technologie a výkon

Nio pokračuje ve své evropské expanzi a představuje nové velké elektrické SUV určené pro rodiny. Model EL8 se stává vlajkovou lodí značky Nio v Evropě a slibuje nejen dostatek vnitřního prostoru, ale také pokročilé bezpečnostní technologie a výkon odpovídající špičkové nabídce výrobce. Na velké SUV je také poměrně kluzký, udávaný součinitel odporu vzduchu je 0,25 Cd.

Pod kapotou nového modelu EL8

EL8 pohání dvojice elektromotorů: jeden motor s permanentními magnety o výkonu 241 koní pohání přední kola. Zadní kola pohání indukční motor o výkonu 402 koní. Jejich celkový výkon 643 koní a točivý moment 627 N.m stačí k tomu, aby toto velké SUV dokázalo zrychlit z 0-100 km/h za 4,1 sekundy. To je na těžké SUV hodně výkonu a brzdnou sílu zajišťují šestipístkové přední třmeny svírající velké rotory.

Začne se prodávat v šestimístné konfiguraci s konzolou a vestavěnou lednicí mezi sedadly druhé řady nebo bez ní
Nio EL8 je o 24,5 cm delší než předchozí model EL6

S větší 100kiWh baterií by podle společnosti Nio měl model EL8 podle WLTP ujet 510 km. Model EL8 je standardně vybavený baterií o kapacitě 75 kWh, která by měla zajistit dojezd přibližně 402 km podle WLTP.

Rozměrné SUV nabízí prostor a elektricky ovládaní sedadla

S celkovou délkou necelých 5,1 metru, je EL8 o 24,5 centimetru delší než menší model EL6, což je dost na to, aby získal třetí řadu sedadel. Začne se prodávat v šestimístné konfiguraci s konzolou a vestavěnou lednicí mezi sedadly druhé řady nebo bez ní.

Všechna sedadla jsou standardně elektricky ovládaná
Vůz nabízí tři řady elektrických sedadel

Všechna sedadla jsou standardně elektricky ovládaná. Nio dále uvádí, že mohou získat nové funkce prostřednictvím aktualizací over-the-air.

Po zvednutí třetí řady sedadel je prostor v zavazadlovém prostoru omezený, ale jejich opěradla lze elektricky sklopit. Tím se maximální objem zavazadlového prostoru zvětší na 810 litrů. Nio uvádí, že se sklopenými zadními sedadly se dozadu vejdou čtyři velké kufry.

Head-up displej doplňuje 12,8palcový centrální displej OLED ve stylu portrétního displeje a menší 10,2palcový displej pro řidiče
Vepředu najdeme hned tři displeje

Standardní velikost kol modelu EL8 je 20 palců, ale za příplatek lze zvětšit na 21 nebo 22 palců. Nio slibuje, že vůz zůstane velmi tichý a pohodlný díky standardnímu dvoukomorovému vzduchovému odpružení, aktivním a adaptivním tlumičům a dvojitým oknům.

Obrazovky ve voze a digitální asistent Nomi

EL8 dostal do výbavy 16,3palcový head-up displej, který je 2,5krát větší než ten, který do svých vozů dával dříve. Promítá se přímo na čelní sklo a doplňuje jej 12,8palcový centrální displej OLED ve stylu portrétního displeje a menší 10,2palcový displej pro řidiče.

Cestující vzadu dostanou 6,6palcový displej. Hlasem ovládaného digitálního asistenta Nomi lze přivolat z kteréhokoli ze šesti sedadel modelu EL8, včetně třetí řady.