Dacia Bigster vyfocena v Praze

Koncept velkého SUV Dacia Bigster jsme si zatím prohlédli jen na oficiálních fotografiích. O to větší bylo překvapení, když se fyzický kus dnes objevil v pražských Holešovicích.

Destinace není velkým překvapením. Právě v Holešovicích automobilky Renault a Dacia v pondělí představovaly novinářům novinky pro příští roky. Fyzicky si mohli prohlédnout i nový sedmimístný kombík Jogger. O konceptu Bigster však nepadlo ani slovo, natož o tom, že by se měl před zvídavými hosty někde za oponou schovávat.

Realita byla však jiná. Koncept Bigster do Prahy skutečně zamířil, avšak ne, aby se tu prezentoval automobilovým žurnalistům. Podle našich informací ho představovali dealerům, ani ti si ale na místě nesměli pořídit fotografie vystaveného exempláře.

Tajná fotka Dacie Bigster
Tajná fotka Dacie Bigster

Bigster se světu představil na počátku minulého roku a již tehdy výrobce avizoval, že koukáme na koncept hodně podobný sériovému automobilu. Ten bude v hierarchii značky posazen nad Dusterem a půjde o novou vlajkovou loď. Vize má na délku 4,6 metru a uvnitř nabídne prostor až pro sedm osob. Kromě toho se počítá s elektrifikovanými pohonnými jednotkami. Spolu s tím rumunská značka rovněž odhaluje nové, moderněji působící logo.

Toto SUV bude jednou ze sedmi chystaných novinek Lady a Dacie do roku 2025. Tři chystá Dacia, čtyři Lada s tím, že každá nabídne jeden model segmentu C. Lada pak opět pracuje na moderní verzi slavné Nivy, zatím představené pomocí nákresu Niva Vision. Automobilka počítá do budoucna se dvěmi verzemi automobilu postaveného na základech platformy CMF-B. Nová Niva má konečně přijít v roce 2024.

Zdroj: Auto.cz, Towpoint