Neobvyklé názvy měst

Nyní vyhynulý osobní holub žije dál ve jménu jednoho pensylvánského města

Tato města po celých Spojených státech mohou znít jako zvířecí tematika, ale jejich příběhy vás možná překvapí.

Názvy amerických měst často uctívají slavné historické postavy a mecenáše. A nebo si vypůjčují jména ze země, z níž osadníci pocházejí.

Americká města a jejich neobvyklé názvy

Přesto desítky lokalit po celých Spojených státech mají přezdívky, které odpovídají jménům zvířat. Poté, co se v roce 1989 objevil film Batman, pošta do tohoto malého města v Severní Karolíně prudce vzrostla. Filmoví fanoušci zřejmě dychtivě chtěli získat razítko netopýra z venkovské oblasti, která se pojmenovala po místních netopýřích jeskyních.

V jeskyních Bluerock Mountain v této oblasti kdysi hibernovalo pět druhů netopýrů. „Ale nyní nalézáme pouze východní netopýry malonohé, tříbarevné a velké hnědé netopýry kvůli prudkému úbytku populace souvisejícímu se syndromem bílého nosu,“ říká Katherine Etchison, bioložka divoké zvěře v North Carolina Wildlife Resources Commission. Jeskyně, které vlastní The Nature Conservancy, nejsou přístupné veřejnosti, říká. Ale netopýři v této oblasti jsou zastoupeni na každé poště.

Kromě Bat Cave je překvapivá, nepředvídatelná historie některých dalších oblíbených názvů měst se zvířecí tématikou po celých USA

Roach, Missouri

V domovech Missouri lze nalézt pět druhů švábů, ale toto město v centru Missouri není pojmenováno po odolných broucích. Místo toho se pojmenoval po rodině raných osadníků stejného jména.

Hroch, město v Kentucky

Hroch byl kdysi slangový výraz pro hypochondra. A toto město v Kentucky se pojmenovalo na počátku 20. století po obyvatelce Bee Madison Craftové. Ta byla podle knihy Roberta Rennicka Kentucky Place Names z roku 1987 známá tím, že byla epickým stěžovatelem.

Hroch stojí a je vyfotografován na černém pozadí; Neobvyklé názvy měst
Hroch měl kdysi překvapivý i neobvyklý význam, který šel nad rámec odkazu na toto zvíře zobrazené v denverské zoo

Gibbon, Nebraska a Gibbon, Minnesota

Generál občanské války John Gibbon, nyní pohřbený na Arlingtonském národním hřbitově, vedl slavnou Iron Brigade of Union vojáků, i když velká část jeho rodiny vstoupila do Konfederační armády. A to včetně tří jeho bratrů. Komunity ve střední Nebrasce a Minnesotě se ho následně rozhodly uctít. První kolonisté do města Nebraska dorazili v dubnu 1871 a žili v železničních skříňových vozech při stavbě svých domovů. Jeho protějšek v Minnesotě, usazený v roce 1865, měl v roce 1900 545 obyvatel, i když dnes se jeho počet vyšplhal na přibližně 800.

Gibbon stojí na černém pozadí se zvednutým tělem; Neobvyklé názvy měst
Pro nejméně dvě americké komunity je „gibon“ především neobvyklá historická postava, nikoli odkazem na ohroženého gibona bělovousého bornejského nebo jeho příbuzné

Bígl, Oregon

Ačkoli řada států USA má oficiální státní psy – počínaje Marylandem v roce 1964, kdy zákonodárci hlasovali pro výběr retrívra Chesapeake Bay – nezdá se, že by Oregon měl zvláštní lásku k bíglům. Poštmistr William Beagle, který pravděpodobně žil v polovině 19. století, byl inspirací pro název tohoto města, podle Oregon Geographic Names, který napsal tým otce a syna Lewis A. McArthur a Lewis L. McArthur. Tato městská pošta se zakládala v listopadu 1885, ale v dubnu 1941 se zrušila.

Worms, město Nebrasky

Název německého města pochází z latinského slova Vormatia. Což znamená „osada ve vodnaté oblasti“, přičemž „v“ se v angličtině vyslovuje jako „w“.

Pigeon, Pensylvánie

V roce 1800 obloha běžně potemněla, když velké množství dnes již vyhynulého osobního holuba prošlo touto oblíbenou oblastí nocoviště v severozápadní Pensylvánii. John James Audubon jednou napsal, že pozorování kilometru širokého hejna ptáků trvá déle než tři hodiny, než přeletí nad hlavou, podle knihy Davida Jourise z roku 1994 All Over the Map. Ta také podrobně popisuje mnoho dalších míst pojmenovaných zvířaty. Holubí rozkvět této oblasti neměl dlouhého trvání. V roce 1873 byl stát natolik znepokojen zmenšujícím se počtem osobních holubů, že přijal první z řady zákonů o omezení lovu holubů. Přesto lovci nadále opovrhovali omezeními a historická památka města připomíná ztrátu a jednoduše uvádí, že zvíře kdysi „hnízdilo v bukových hájích této oblasti“. Vzpomínka na tyto zářivé letce žije v názvu města.

Zdroj: nationalgeographic, Vapol