Nejlepší místa k oslavě Halloweenu v USA

Zatímco velká část světa považuje Halloween za z velké části pro děti, Američané všech věkových kategorií berou svátek velmi vážně.

Již od září začaly města pořádat své oblíbené strašidelné akce určené k oslavě všeho strašidelného a účastní se jich většina.

Navštivte tyto top destinace v USA během této strašidelné sezóny a všude, kam jdete, objevíte stejné části okouzlující a strašidelné halloweenské události. Zde jsou některé z oblíbených způsobů, jak oslavit všechny věci strašidelné, děsivé a nemrtvé.

Výroční Great Jack O'Lantern Blaze ve Van Cortlandt Manor, Croton-on-Hudson, New York; Nejlepší místa k oslavě Halloweenu v USA
Výroční Great Jack O’Lantern Blaze ve Van Cortlandt Manor, Croton-on-Hudson, New York

Sleepy Hollow, New York 

„Legenda o ospalé díře“, kterou poprvé napsal Washington Irving v roce 1820, prostupuje populární halloweenskou kulturou doslova po staletí; město ve středu příběhu se jeví velmi skutečné a ožívá na měsíční halloweenské oslavě. 

Vydejte se na prohlídku historického hřbitova za světla lucerny, abyste se dozvěděli o Irvingovi a dalších významných občanech. A nebo se vydejte do historického panství Philipsburg Manor, které je přeměněno na děsivé místo známé jako Horseman’s Hollow.

Pokud máte rádi dýně, nenechte si ujít Great Jack O’Lantern Blaze s více než 7 000 vyřezávanými tykvemi, Muzeum dýňového umění a dýňový větrný mlýn. 

Žena oblečená v tmavě hnědých kožených čarodějnických šatech drží před cihlovou zdí dřevěnou hůl
Návštěva Salemu během října poskytuje největší příležitost ponořit se do historie města

Festival of the Dead and Witches Ball, Salem, Massachusetts 

Salem ve státě Massachusetts, epicentrum ponurých čarodějnických procesů na konci 17. století, je srdcem nejživější halloweenské tradice v zemi. Jeho dědictví hrálo hlavní roli v halloweenské klasice Hocus Pocus. A jeho sláva vedla lidi ze všech koutů k tomu, aby se na toto strašidelné místo vydali po celý rok. 

Návštěva Salemu během října však přináší zvláštní druh energie, protože město využívá největší letošní příležitost ponořit se do své historie. Vydejte se na strašidelnou prohlídku města při svíčkách, navštivte Památník čarodějnických procesů a Muzeum čarodějnic v Salemu, ponořte se do světa neznáma na Psychic Fair a Witchcraft Expo. A završte to návštěvou každoročního plesu čarodějnic. Což je maškaráda konaná v historickém hotelu Hawthorne.

Velký plovák s obrovskou postavou Drákuly vpředu je osvětlen silnými žárovkami.  Lidé oblečení v propracovaných kostýmech vyhazují předměty z plováku lidem na ulici.; Nejlepší místa k oslavě Halloweenu v USA
Krewe z Boo! je oslava Halloweenu s neworleanským zvratem

Krewe z Boo!, New Orleans – Halloween

Není žádným tajemstvím, že New Orleans umí pořádat párty jako nikde jinde. A slavnosti se neomezují pouze na únorový Mardi Gras. Město se obecně považuje za jedno z nejstrašidelnějších v zemi. Kdy během celého roku se zde hojně objevují výlety za duchy, takže Halloween se v Crescent City jeví obzvláště důležitým obdobím. Vydejte se během října do čtvrti na nadpřirozenou oslavu, která opravdu umí párty – Krewe of Boo! přináší šmrnc ve stylu Mardi Gras do strašidelné sezóny. 

Průvod představuje to, co New Orleans umí nejlépe, s ďábelským zvratem: ručně vyrobené plováky, kostýmované kapely, tanečníci a dokonce korálky (pocházejí z místních zdrojů a snaží se být šetrné k životnímu prostředí). Krewe také každoročně pořádá Zombie Run, kde zombie vycházejí do ulic jako scéna z World War Z. 

New York, NY - 31. října 2021: Krásné a děsivé kostýmy na Halloweenském průvodu NYC Village;  Shutterstock ID 2068200707;  váš: Zach Laks;  gl: 65050;  netsuite: Online Editorial;  plné: Objevte
Slavný halloweenský průvod NYC přes West Village
Ponořte se do slavnostního ducha na newyorském halloweenském průvodu; Nejlepší místa k oslavě Halloweenu v USA
Ponořte se do svátečního ducha na newyorském Halloweenském průvodu

Rocky Horror Picture Show NYC a Village Halloween Parade

Vydejte se v říjnu do jakéhokoli amerického města s art-house kinem. A najdete zde živé představení Rocky Horror Picture Show, doplněné kostýmy, rekvizitami, zpětnými hovory z publika a kompletním domácím obsazením, které bude stínovat dovádění obrazovky.

Toto pojetí ikonické divadelní show a filmu však začalo v New Yorku v dnes již neexistujícím divadle Waverly Theatre (nyní IFC Center). Díky čemuž se z Velkého jablka stal rodiště celostátního fenoménu. Připojte se k interaktivní zábavě se svou vlastní verzí ‚Time Warp‘. A to ve vybraných dnech po městě s NYC Rocky Horror souborem.

Když už navštívíte město, nenechte si ujít slavný Village Halloween Parade, známý svou velikostí a detaily. A sledujte, jak obří loutky procházejí čtvrtí a kostýmovaní veselí se zasedají do desítek ambulantních kapel hrajících hudbu všech žánrů.

Halloweenem vyzdobený veřejný autobus na průvodu Seawitch Festival v Rehoboth Beach v Delaware; Nejlepší místa k oslavě Halloweenu v USA
Halloweenem vyzdobený veřejný autobus na přehlídce Seawitch Festival v Rehoboth Beach, Delaware

Festival mořských čarodějnic, Rehoboth, Delaware  

Ne všechny čarodějnice žijí na pevnině. Pokud vaše nálada vybočuje z námořnictva, nasaďte si mořské řasy a oslavte Halloween se svými námořními bratry na festivalu Sea Witch v Rehoboth, Delaware. Oslavy zahrnují halloweenské hlavní věci, jako je přehlídka a soutěž v kostýmech. Ale také události spojené s oceánem, jako je strašidelný oheň, pobřežní semináře o divoké zvěři, trik nebo pamlsek pro děti na pláži a hon na samotnou mořskou čarodějnici.

Zdroj: lonelyplanet, TowPoint