Odhalení Audi v podobě luxusního elektrického monstra

Audi naskakuje do nově vznikajícího elektrického manažerského vlaku s A6 Avant e-tron, 4,96 metru dlouhým gigantem luxusního koncepčního vozu. Ta má odhalit maticové LED světlomety s vysokým rozlišením, které lze použít k přenosu videoher na stěny.

Koncept elektrického kombi A6 Avant přichází téměř 12 měsíců od doby, kdy německá automobilka poprvé představila koncept elektrického sedanu A6 s plánovaným dojezdem 700 km, který by měl dorazit (přinejmenším do Evropy) koncem roku 2022.

Audi v desingu luxusního elektrického monstra

Koncept A6 Avant E-Tron má základ na nové platformě PPE. Tu společnost se sídlem v Ingolstadtu vyvinula s Porsche, aby podpořila budoucí elektrické modely od kompaktní třídy po luxusní.

A ačkoli se to zatím jeví pouze jako koncept, člen představenstva Audi pro technický vývoj Oliver Hoffmann říká, že A6 Avant e-tron je „zcela hmatatelným pohledem na budoucí produkční modely na naší nové technologické platformě PPE“.

Stejně jako Porsche Taycan a Porsche Taycan Cross Turismo, se kterými sdílí platformu PPE, bude A6 Avant e-tron mít 800voltovou architekturu, nabíjecí kapacitu 270 kW a poskytne stejný dojezd WLTP až 700 kilometrů.

Vychází z proporcí odhalení a vzhledu konvenčních modelů A6. Ale svou technologii elektrického pohonu prozrazuje uzavřenou přední maskou, extra krátkými převisy a aerodynamicky navrženou karoserií. Obrovské 22palcové ráfky vyjadřují DNA sportovního vozu A6 Avant e-tron.

Koncept Audi A6 Avant e-tron.  Zdroj: Audi, Audi odhaluje luxusního elektrického monstra, které dokáže promítat videohry na stěny
Audi A6 Avant e-tron

Na zádi je souvislý světelný pás vyrobený technologií OLED. Ten umožňuje individuální a dynamický světelný scénář, který podle Audi zvýší viditelnost vozidla (monstra) na tmavých silnicích. Další osvětlovací jednotky na bocích se používají k promítání varovných signálů nebo indikátorů na asfalt.

Desing a doplňky auta

Ale možná nejzajímavějšími doplňky se mají stát LED maticové světlomety, které, jak říká Audi, lze dokonce použít k promítání videohry na zeď, čímž se „téměř“ dosáhne obrazu ve filmové kvalitě.

Aby to bylo možné, musí se vozidlo nabít, a to vyvolává otázku: uvidíme hry na stěnách na parkovištích nákupních center nebo na rychlonabíječkách, zatímco cestující budou čekat na dobití auta? Oblast bude pravděpodobně muset být v odhalení poněkud tmavá, aby promítala dostatečně jasně.

Když A6 e-tron přijde na trh, Audi má zpočátku i nadále nabízet konvenční model. A jeho nástupce – alespoň ve vybraných zemích: dceřiná společnost Volkswagen neplánuje přejít do roku 2033 na plně elektrický pohon.

Design se podle Audi už velmi blíží sériové výrobě. A případné změny by měly stát jen na drobných detailech. Jak má vypadat interiér a kokpit, je ale zatím v utajení.

Není však bezdůvodné se domnívat, že díky téměř 5metrové délce A6 Avant e-tron a chybějícímu kardanovému tunelu obvyklému u vozu s tradičním spalovacím pohonem, bude spousta místa pro nohy pro řidiče i cestující.

Zdroj: thedriven, Vapol