Morgan Midsummer: Roadster navrhla společnost Pininfarina

Pro oživení se britská značka Morgan spojila se společností Pininfarina, aby vytvořila limitovanou speciální edici s označením Midsummer

Morgan Plus Six je na trhu od roku 2019 se stejným retro stylem. Pro oživení se britská specializovaná značka Morgan spojila se společností Pininfarina, aby vytvořila limitovanou speciální edici s označením Midsummer.

Morgan Midsummer má nádhernou ručně tepané hliníkovou karoserii, jejíž výroba trvala přes 250 hodin. Celkem se tohoto dvoumístného sportovního vozu vyrobí pouhých 50 kusů, z nichž všechny už znají své majitele.

Design inspirovaný 30. a 40. lety minulého století

Morgan Midsummer je ohromující téměř z každého úhlu pohledu. Pininfarina se inspiroval designy z 30. a 40. let minulého století s delší zadní částí zádě. Midsummer nemá konvenční čelní sklo, protože ho nahradila dvojice elegantních aerodynamických clon odkazujících na staré barchetty (barcheta italsky znamená „malá loď“). Tyto kulaté světlomety jsou větší než u Plus Six a nyní obsahují směrovky a světla pro denní svícení.

Morgan Midsummer je ohromující téměř z každého úhlu pohledu
Automobil Midsummer vznikl ve spolupráci firem Morgan a Pininfarina

Design luxusního sportovního vozu

Dalším retro prvkem jsou diskovitá kola, která pomáhají zlepšit aerodynamiku tím, že umožňují plynulejší proudění vzduchu přes boky vozu. Slitiny jsou obuté do pneumatik Michelin Pilot Sport 5. Tato 19palcová kovaná kola také šetří hmotnost, protože Morgan ušetřil přibližně 3 kg ve srovnání se standardními koly, která používá Plus Six. Toto nové kolo v historickém stylu váží pouhých 10 kg. Celý vůz váží pouhých 1 000 kg, než přidáte pohonné kapaliny.

Prvky z týkového dřeva

Tvarování karoserie není jediným časově náročným procesem, protože nanášení veškerého týkového dřeva zabere přes 30 hodin. Přístrojovou desku zdobí ne méně než 126 vrstev týkového dřeva, zatímco každá dveřní karta má 120 vrstev. Morgan zmiňuje, že použití stovek vrstev ručně tvarovaného vrstveného týku zvyšuje odolnost interiéru ve srovnání s použitím větších kusů dřeva.

Pod kapotou

Technické specifikace zatím výrobce nezveřejnil, ale standardní Plus Six používá motor BMW „B58“. Jedná se o přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 335 koní a točivým momentem 369 N.m. Vůz je vybavený také turbodmychadlem.

Přístrojovou desku zdobí ne méně než 126 vrstev týkového dřeva
Uvnitř najdeme spoustu prvků z týkového dřeva

Výkon se na silnici přenáší prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky ZF. Z oficiálních snímků je patrné, že řadicí páka je původem od BMW. Běžný model dosáhne rychlosti 100 km/h za 4,2 sekundy, ale Midsummer by mohl být rychlejší, protože je přibližně o 113 kg lehčí.

Cena a premiéra vozu

Ceny se oficiálně nezveřejňují, ale podle Autocaru za ně majitelé zaplatili od 152 000 do 190 000 dolarů (3, 45 mil. korun – 4,3 mil. korun) v závislosti na tom, jaké dostaly konfigurace. Výroba začne letos a skončí v roce 2025. Veřejná premiéra Midsummeru se uskuteční v červenci na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Ačkoli barchetta z pera Pininfariny již není k dispozici, Morgan uvádí, že přijímá návrhy od zákazníků na další speciální projekty.