Continental GT 2025 se předvede s výkonem 771 koní

Bentley představuje svůj nový model Continental GT 2025, přestože vypadá jako verze vozu po faceliftu z roku 2017

Bentley se nedávno rozloučil se starým Continentalem GT – poslední verzí s čistým osmiválcem, Edition 8. O týden později už britská luxusní značka představuje svůj nový model Continental GT 2025. Vypadá trochu jako verze vozu po faceliftu, který se původně objevil na trhu v roce 2017.

Výkon nového Continentalu

Bez ohledu na to společnost odhalila první snímky a technické specifikace „nového“ Continentalu. Jak se očekávalo, příští Continental GT 2025 využívá „ultra výkonný hybrid“ Bentley založený na osmiválci.

Spalovací motor a elektromotor společně dosahují kombinovaného výkonu 771 koní a masivního točivého momentu 738 N.m. Tyto výkonové hodnoty jsou dokonce vyšší než u W-12 montovaného do Batury, který nabízí „pouze“ 740 koní a 737 N.m.

Baterie, výkon a pohon všech kol

Nespecifikovaná sada akumulátorů má mít dostatek šťávy pro dojezd 80 km v cyklu WLTP. Tedy o něco méně v testu EPA. Nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Bentley dostane řízení všech kol a pohon všech kol s vektorováním točivého momentu.

Spalovací motor a elektromotor společně dosahují kombinovaného výkonu 771 koní a masivního točivého momentu 738 N.m
Nový Continental GT 2025 dosáhne výkonu 771 koní

Mezi další vychytávky patří dvouventilové tlumiče, diferenciál s omezenou svorností a 48voltová elektrická protiprokluzová technika. Tato vylepšení promění nový Continental GT v „nejdynamičtější silniční vůz Bentley ve 105leté historii společnosti“.

Rychlejší než starý Continental GT Speed?

Výkonové parametry zatím značka nezveřejnila, ale mohl by být ještě rychlejší než starý Continental GT Speed. Zaniklé kupé s motorem W-12 potřebovalo na zrychlení na 100 km/h z klidu tři a půl sekundy a poté dosáhlo maximální rychlosti 334 km/h.

Když už se bavíme o 6,0litrovém agregátu s dvojitým turbodmychadlem, výroba posledních exemplářů ultraexkluzivního modelu Batur končí. Pokud se v budoucnu objeví nový Continental GT Speed, nenajdeme u něj dvanáct válců.

Pár kilo navíc

Ačkoli neznáme jeho přesnou hmotnost, tak nám logika říká, že po přidání hybridních kousků bude těžší než starý model s osmiválcem. Jeho předchůdce se přehoupl přes váhu téměř 2 177 kg, takže se příliš nedivte, pokud překoná hranici 2 267 kg jako starý W-12. To by však nemělo být příliš znepokojivé, protože Continental GT je spíše luxusní cestovní vůz než agilní sportovní auto pro jízdu na okruhu.

Nová generace Continentalu GT debutuje v červnu jako kupé, kabriolet by měl pravděpodobně následovat brzy po něm.