Subaru BRZ Touge debutuje se zlatými koly OZ a karoserií STI

Druhá generace modelu BRZ od Subaru konečně přistála v Itálii. Automobilka v Itálii představila speciální edici Touge s několika vychytávkami

Lepší pozdě než nikdy, druhá generace modelu BRZ od Subaru konečně přistála v Itálii. Na oslavu dlouho očekávaného sportovního vozu představuje Subaru Itálie speciální edici Touge s několika vychytávkami. Výkonné kupé, pojmenované podle japonského výrazu pro horský průsmyk, je omezené na 60 kusů a stojí 49 500 eur (1 220 000 Kč). To je hodně peněz vzhledem k tomu, že cena modelu BRZ začíná v USA na 28 595 dolarech (670 000 Kč).

Speciální edice Touge

Subaru BRZ Touge 2024, prodávané výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou a diferenciálem s omezenou svorností, dostane 18palcová kola OZ Racing Ultraleggera Race Gold se speciálními logy Touge a obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4 215/40. Tato nápadná kola váží každé pouze 8,7 kg. Lze je alternativně nahradit běžnými 18palcovými koly s tmavě šedou povrchovou úpravou, v takovém případě jsou pneumatiky Yokohama BluEarth Winter V905.

Speciální varianta dostala také drobný STI kit s předním a zadním spoilerem a bočními prahy, které doplňují karoserii v modré perleťové barvě
Subaru BRZ ve speciální edici Touge

Speciální varianta dostala také drobný STI kit s předním a zadním spoilerem a bočními prahy, které doplňují karoserii v modré perleťové barvě. Vzadu patří dvojité koncovky výfuku italské sadě Supersprint se speciálními koncovkami s nápisem „Subaru BRZ Touge“ a japonským hláskováním horského průsmyku.

Pod kapotou

Srdcem modelu BRZ Touge je stejný benzinový motor s objemem 2,4 litru s přirozeným nasáváním. Dosahuje výkonu 231 koní (172 kW) a točivého momentu 184 Nm. V USA má tento motor typu boxer o něco nižší výkon 228 koní (170 kW).

Další edice

Italská speciální edice následuje po modelu BRZ STI Sport, který se minulý měsíc představil v Japonsku. Následuje také po modelu BRZ tS, který se ve Spojených státech představil již v červenci. Jeho sesterskému modelu GR86 nejsou speciální edice cizí. V září se v Japonsku dočkal edice AE86 40th Anniversary Edition, která se stala ozvěnou americké verze Trueno Edition.

Zatímco ve Spojených státech a Japonsku není s dostupností GR86 a BRZ problém, na Starém kontinentu je „Toyobaru“ vzácností. Tyto modely jsou totiž k dispozici pouze na vybraných trzích a obvykle v omezeném množství. Důvodem jsou především přísnější emisní předpisy v Evropě. Mazda vám však ochotně prodá MX-5 Miata bez omezení.

Zdroje: motor1, Vapol